Egy kis izgalom a lányoknak: kitört az Etna

Csoportgyőztes és negyeddöntős a női vízilabda-válogatott

2017. 07. 21.

A magyar női vízilabda-válogatott bejutott a negyeddöntőbe miután 10-8-ra legyőzte a hollandokat, s ezzel százszázalékos teljesítménnyel végzett a C jelű négyes élén.

A két együttes az első két negyedben nem bírt egymással, a félidőben 3-3-ra állt az eredmény. A harmadik 8 perc hozta meg a magyar sikert, amelynek során volt, hogy 3 góllal is vezetett a magyar válogatott. A hollandok a befejező negyed előtt a hátrányukból csupán egy gólt tudtak ledolgozni, s a végén megmaradt a két gólos magyar előny.

Bíró Attila együttese csoportelsőként legközelebb hétfőn a negyeddöntőben a szombati Új Zéland-Kanada találkozó győztesével mérkőzik 20:10 perckor. "Ez egy embert próbáló ütközet volt, ha összevetjük a két csapatot, láthatjuk, hogy a hollandok kilogrammban és magasságban is fölöttünk vannak, de lábtempóban és fizikálisan olyan jól fel vannak készítve a lányok, hogy bárkivel felveszik a versenyt" - jelentette ki a szövetségi kapitány. "A harmadik negyed elején szerettem volna picit váltani emberelőnyben, s szerencsére ezt jól meg is oldották a lányok, ráadásul Czigány Dóra és Gurisatti Gréta ma komoly pluszt tudott hozzátenni" - fedte fel a siker egyik titkát a kapitány. Elmondta, hogy a következő három napban regenerálódnak, sőt, hazai pálya révén a családjukkal is találkozhatnak a játékosok. Ezzel együtt már a következő ellenfélre készülnek, amely szerinte Kanada lesz.

Eredmény:
nők, 3. forduló:
C csoport:
Magyarország-Hollandia 10-8 (2-2, 1-1, 4-2, 3-3)
góldobók: Szücs, Czigány, Keszthelyi, Gurisatti 2-2, Bujka, Illés 1-1

Franciaország-Japán 9-8 (3-3, 3-0, 1-3, 2-2)

A csoport végeredménye: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Hollandia 4, 3. Franciaország 2, 4. Japán 0

A csoportgyőztes közvetlenül jutott a negyeddöntőbe, míg a 2-3. helyezettek a nyolc közé jutásért is vízbe ugranak. A negyedik helyezett az alsóházi helyosztókon lesz érdekelt.

A női torna folytatása a negyeddöntőbe jutásért:

Hollandia-Oroszország (a győztes Olaszországgal mérkőzhet a negyeddöntőben)
Franciaország-Ausztrália (a győztes az Egyesült Államokkal mérkőzhet a negyeddöntőben)
Kanada-Új Zéland (a győztes Magyarországgal mérkőzhet a negyeddöntőben)
Kína-Spanyolország (a győztes Görögországgal mérkőzhet a negyeddöntőben)

A Balatonfüreden rendezett váltóversenyen a Juhász Janka, Rasovszky Kristóf, Novoszáth Melinda, Gyurta Gergely öszeállítású magyar négyes a hetedik helyet szerezte meg. A váltó tagjai 1250 méteres körben tetszés szerinti sorrendben váltották egymást. Juhászt a 19 fős mezőnyben a 18. helyen váltotta Rasovszky, aki a 7. helyre felzárkozott. Novoszáth a 11. helyre hozta be a váltót. Végül Gyurta Gergely a 7. helyen ért be a célba.

Eredmények:
nyíltvízi úszás, csapatverseny (4x1250 m),
világbajnok: Franciaország (Océane Cassignol, Logan Fontaine, Aurélie Muller, Marc-Antoine Olivier) 54:05.9 perc
2. Egyesült Államok (Brendan Casey, Ashley Twichell, Haley Anderson, Jordan Wilimovsky) 54:18.1
3. Olaszország (Rachele Bruni, Giulia Gabbrielleschi, Federico Vanelli, Mario Sanzullo) 54:31.0
...7. MAGYARORSZÁG (Juhász Janka, Rasovszky Kristóf, Novoszáth Melinda, Gyurta Gergely) 55:23.7

Pénteken a nyíltvízi úszók Balatonfüreden a 25 km-es távval fejezik be a vb szereplésüket. 8:30-kor Rasovszky Kristóf és Gyurta Gergely rajtol a férfiak mezőnyében. Őket Olasz Anna és Sömenek Onon Kata követi a nők küzdelmében. A Duna Arénában a férfi toronyugrás 10 órakor kezdődik. A selejtezőben Somhegyi Krisztián indul. A Városligetben 11 órakor a szinkronúszás a női szabad programmal búcsúzik, amelynek 12 csapatos döntőjében a magyarok nem szerepelnek. Este 20:10-kor a magyar férfi vízilabda válogatott a Hajós Alfréd uszodában a franciákkal mérkőzik. A győzelem kötelező, de hogy a magyar együttes hol végez a csoportban az a nap utolsó találkozója után dől el. Ha az olaszok 10-nél több góllal győzik le az ausztrálokat, akkor ők végeznek a csoport élén, ha ennél kisebb különbségű lesz az olasz győzelem, akkor a magyarok jutnak közvetlenül a negyeddöntőbe.