Női EB: Végig vezetve biztos győzelem az olimpia bronzérmes spanyolok ellen

Csütörtökön a tét az olimpiai kvóta és az Eb-finálé

2016. 01. 19.

A negyeddöntőben a magyar férfi vízilabda-válogatott 8:5-re legyőzte az olimpiai bajnok horvátokat, s így csütörtökön Montenegró ellen az olimpiai kvótáért és egyben a döntőbe jutásért is mérkőzik a belgrádi Európa-bajnokságon.

Kitűnően kezdte a magyar válogatott a találkozót, és hamar 2 gólos előnyre tett szert. Különösen az első találatunk volt szépségdíjas, hiszen centerből Hárai bravúros csavart gólt szerzett.

A horvátok innen még felálltak és egyenlítettek, de a második félidőre ismét két gólos előnnyel (5:3) fordult a válogatott. A harmadik negyed döntetlent hozott. Az utolsó 8 percben mindent megpróbáltak a horvátok, de Benedek Tibor legényei kiválóan védekeztek. A kapuban Nagy Viktor 72.2%-os világklasszis teljesítményt nyújtott. A horvátok olimpiai bajnok klasszisa, Sukno a végére idegekkel sem bírta, Erdélyivel szemben szándékos ütés miatt végleg kiállították.

Ha azt nézzük, hogy válogatottunk nagyon sok emberelőnyös helyzetet elpuskázott, a horvátok számára még hízelgő is a 8:5-ös magyar győzelem.

A másik mai negyeddöntőben Montenegró 10:7-re legyőzte Olaszországot. Ezzel az elődöntőben csütörtökön magyar-montenegró találkozót rendeznek. Mindkét csapat számára kettős a cél: nemcsak a döntőért, hanem az olimpiai kvótáért is mérkőznek.

Kedden az is eldőlt, hogy a magyar női válogatott a várakozásnak megfelelően a franciákkal mérkőzik szerdán az elődöntőért. Győzelem esetén a görög-olasz találkozó győztese következhet az elődöntőben.