Dakar 2014: Sebestyénék az 52. időt autózták

2014. 01. 18.

A Sebestyén Sándor, Bognár József, Ungvári Miklós (Toyota) alkotta csapat az 52. idővel ért célba csütörtökön az autósok között a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali 11. szakaszán, s összetettben a 45. helyen áll.

A csapat közleménye szerint az idei Dakar egyik legnehezebb, 605 kilométeres szelektív szakaszán a dűnés rész jelentette a legnagyobb kihívást Sebestyénéknek, akik nehézségeik ellenére az utolsó 30 km-en segítettek az uruguayi quadosnak, Mauro Almeidának. A dél-amerikai versenyző lánca ugyanis leszakadt, s a magyarok bevontatták a célba, így Almeida folytathatja a versenyt.

A motorosoknál változott a sorrend az élen, miután az eredeti szakaszgyőztes Marc Comát 15 perces büntetéssel sújtották, így az etapot Cyril Despres nyerte. Az összetettben továbbra Coma áll az élen, ám Joan Barreda Borttal szembeni előnye csökkent. Dési János (KTM) a végelszámolás szerint a 47. lett a szakaszon, összetettben pedig az 52.

Csütörtökön chilei terepen, Antofagasta és El Salvador között zajlott a verseny.

Élre állt a 11-szeres győztes Peterhansel, Dési az 53.

A tizenegyszeres győztes Stéphane Peterhansel nyerte az autósok között a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali 12. szakaszát, ezzel összetettben átvette a vezetést.

A francia versenyzőnek a pénteki volt az idei Dakaron a negyedik részsikere, s a szombati, utolsó etap előtt 26 másodperccel vezet az eddig az élen álló spanyol Nani Roma előtt.

A motorosoknál a francia Cyril Despres volt a leggyorsabb. Az összetettben változatlanul vezető Marc Coma második lett, előnye ugyanakkor óriási, majdnem két óra a második Jordi Viladomsszal szemben. Dési János az 57. időt motorozta a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali tizenkettedik szakaszán, ezzel összetettben az 53. helyen áll. Pénteken chilei terepen, El Salvador és La Serena között zajlott a verseny.

DAKAR-RALI, 12. SZAKASZ

El Salvador-La Serena, 699 km, ebből 350 km mért szakasz:
Autók (36 célba érkező alapján): 1. Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret (francia, Mini) 3:38:19 óra, 2. Nasszer al-Attijah, Lucas Cruz (katari, spanyol, Mini) 3:38 perc hátrány, 3. Nani Roma, Michel Périn (spanyol, francia, Mini) 5:58 p h.

Az összetett élcsoportja:
1. Peterhansel, Cottret 48:45:45 óra, 2. Roma, Périn 26 mp hátrány, 3. al-Attijah, Cruz 54:07 perc h.

Motorok (72 célba érkező alapján): 1. Cyril Despres (francia, Yamaha) 3:58:18 óra, 2. Marc Coma (spanyol, KTM) 2:17 perc hátrány, 3. Olivier Pain (francia, Yamaha) 5:53 p h.,...57. Dési János (KTM) 1:36:50 ó h.

Az összetett élcsoportja
1. Coma 52:40:16 ó, 2. Jordi Viladoms (spanyol, KTM) 1:59:49 ó h., 3. Pain 2:10:16 ó h.,...53. Dési 21:28:01 ó h.

Szombaton, a viadal utolsó szakaszán La Serenából Valparaísóba hajt a mezőny.