Világkupa Stoke Mandevilleben: Dávid Krisztina harmadik légpisztolyban

Dávid Krisztinával is népszerűsíti az IPC sportlövő-világbajnokságot

2014. 06. 01.

Dávid Krisztinával is népszerűsíti a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) a németországi Suhlban július 18-án kezdődő sportlövő-világbajnokságot. Az IPC kilenc versenyzőt választott ki, akikre érdemes lesz külön odafigyelni a vb-n és közéjük tartozik a mi versenyzőnk is.

A világklasszisok összesen 21 paralimpiai és 18 világbajnoki aranyérmet szereztek pályafutásuk során, ami azt jelenti, hogy a világ legjobbjaival említik együtt a beharangozóban sportlövőnket.

Dávid Krisztina tavaly októberben bronzérmes lett légpisztolyban az alicantei Európa-bajnokságon, idén pedig, március 25-én Stoke Mandeville-ben 196 körös világcsúccsal nyert a Világkupa-verseny döntőjében.

A vb-n 45 országból 250 sportoló méri össze tudását.

Ezen a linken a „shooting” feliratra kattintva látható, hogy kiket tart a vb-mezőny világklasszisainak az IPC.