Davis kupa: 1-1-gyel várjuk a szombati páros találkozót

2013. 04. 06.

Balázs Attila két óra alatt, három szettben megnyerte a pénteki nyitómérkőzést, ezzel a magyar válogatott 1-0-ra vezetett Luxemburg ellen a tenisz Davis Kupa budapesti osztályozóján.

A hazaiak első számú játékosa, a világranglistán 248. Balázs a rangsorban 1899. Ugo Nastasival találkozott az Elektromos Csarnokban, ahol telt ház, 700 néző várta a mérkőzést. A magyar játékos 2:2-nél vette el fejpántos ellenfelének adogatását, s előnyét remek ütésekkel és szellemes megoldásokkal tartva, 38 perc alatt 6:4-re hozta a nyitószettet. A második játszma eleinte az elsőhöz hasonlóan alakult, Balázs 2:2-nél brékelt, csakhogy 4:3-nál elvesztette a szerváját, így jutottak el a felek 6:6-ig, azaz a rövidítésig. Közben a csarnokba érkezett Áder János köztársasági elnök, s az államfő jelenléte ösztönzőleg hathatott Balázsra, aki 7-3-ra "behúzta" a tie-breaket és vele együtt az 58 perces szettet is.

A harmadik felvonásra már szétesett az egyre többet dühöngő Nastasi játéka, Balázs magabiztosan nyerte saját adogatásait, illetve vette el sorra riválisáét. A luxemburgi 5:0-nál még hozott egy gémet, aztán a hazai kedvenc kiszerválta a szettet, 1-0-ás vezetéshez juttatva a magyarokat.

"A rutin sokat számít a fontos pontoknál, ez segített most nekem, mert a Davis Kupában alig vannak könnyű meccsek, ilyenkor mindenki felszívja magát - mondta az MTI-nek Balázs Attila.
- Jól éreztem magam a pályán, a borítás is tetszik, és remek dolog hazai közönség előtt játszani."

A folytatásban Fucsovics Márton három szettben kikapott a világranglistán nála jóval előrébb álló Gilles Müllertől a második egyes mérkőzésen, ezzel a luxemburgi válogatott 1-1-re kiegyenlített.

Balázs Attila győzelme után Fucsovics Márton (381. a világranglistán) következett, ellenfele a vendégek legjobbja, az ATP-rangsorban 68. Gilles Müller volt. A magyar játékos hamar ízelítőt kapott a top 100-as tempóból, ugyanis Müller mindössze három labdamenetet veszítve 3:0-ra elhúzott. A folytatásban feljavult a junior wimbledoni bajnok, 2:4-nél bréklabdája is volt, de Gilles Müller végül 43 perc alatt 6:3-ra hozta a szettet.

A második játszma 1:1-ig volt kiegyenlített, amikor jött az újabb Müller-brék. Az ellenfélnek labdája volt az 1:4-hez is, de Fucsovics hozta az adogatását. A Davis Kupában 2007 óta csak a US Open-bajnok skót Andy Murraytől kikapó luxemburgi a továbbiakban biztosan őrizte előnyét, és 6:4-re nyerte a 44 perces szettet.

Akárcsak az első meccsen Balázs ellen Nastasié, kétszettes hátrány után Fucsovics játéka is szétesett, sorra jöttek a brékek, Müller egy pillanatra sem ingott meg, és végül a papírformának megfelelően, 1 óra 52 perc alatt hozta a meccset.

"Végig nagy nyomás alatt játszottam, ezt a srácot ma nem lehetett megverni - nyilatkozta az MTI-nek Fucsovics Márton a mérkőzés után.
- Semmi-harmincnál három ászt ütött, le a kalappal előtte. Zavart a balkezessége is, ezen a felületen nemigen játszottam még balkezes ellenféllel. Jobb játékostól kaptam ki."

"Attila hozta a kötelezőt, aztán Müllerből sajnos nem vett ki sokat a meccs, jobbra számítottam Marcitól, de a luxemburgi ma extázisban játszott, 80-90 százalékban ütötte az első szervákat, és a röptéje is fantasztikus volt - értékelt Hornok Miklós kapitány.
- Ha Müller holnap is így játszik, nehéz dolgunk lesz. Várhatóan Marcit és Gödry Leventét küldöm pályára holnap, még délig van lehetőség a változtatásra."