Debütáló versenyén futott csúcsidőt az etióp tinédzser

2014. 01. 25.

A mindössze 18 éves Tsegaye Mekonnen szenzációs, 2:04:32 órás eredménnyel győzött pénteken a dubaji maratonon.

Az élete első klasszikus távú (42,195 km) versenyén induló fiatal futó óriási iramot diktált, s végül 41 másodperccel előzte meg második helyen célba érő honfitársát, Markos Genetit. A harmadik a szintén etióp Girmay Birhanu (2:05:49 óra) lett.

Mekonnen minden idők 14. legjobb idejét érte el, ami egyben versenycsúcs is, így sikeréért 200 ezer dollárt (44,6 millió forint) kapott.

A nőknél szintén teljes etióp siker született: a győzelmet Mula Seboka szerezte meg 2:25:01 órás idővel, a második helyen Meselech Melkamu (2:25:23 óra), a harmadikon pedig Firehiwot Dado (2:25:53 óra) végzett.