Az első helyről csúszott a tizenhetedikre Demeter Bence

Demeter Bence 14. a vk-döntőben

2014. 06. 09.

Demeter Bence a 14. helyen végzett az öttusázók világkupa-sorozatának döntőjében, a floridai Sarasotában.

A 36 fős mezőny egyetlen magyar indulója jól vívott, 20 győzelmet aratott és 15 vereséget szenvedett el, ezzel kilencedik volt, majd a 200 métert a hetedik legjobb idővel, 1:59.10 perc alatt úszta le. A lovaglása viszont nem sikerült jól, 255 pontjával csak a 28. lett ebben a számban, s bár a lövészetekkel kombinált futásban – amelyben 11:54 perccel a 12. eredményt érte el – javított, a közvetlen élmezőnyhöz nem tudott felzárkózni.

Egy nappal korábban, a női versenyben Kovács Sarolta 12. lett. A fináléba a vk-sorozat egyes állomásain szerzett pontokkal lehetett bekerülni.

ÖTTUSA,
Világkupa döntő: 1. Alekszandr Leszun (orosz) 1461 pont, 2. Pavlo Timosenko (ukrán) 1450, 3. Ilja Frolov (orosz) 1441,...14. Demeter Bence 1404