Dér Zsolt 4. az utolsó szakaszon Szerbiában

Dér Zsolt a kritérium országos bajnoka

2013. 10. 06.

Dér Zsolt, az Utensilnord Ora24.eu csapat kerékpárosa nyerte szombaton az országúti kritérium országos bajnokságot, Mosonmagyaróváron.

A legeredményesebb magyar klub erős csapattal állt rajthoz, és tagjai utcahossznyi előnnyel végig vezetve gyűjtötték a pontokat, közülük Dér volt a legjobb.
A héten a bécsi pálya GP-n diadalmaskodó Lovassy Krisztián ezúttal második lett, az országúti vb-résztvevő Kusztor Péter pedig a harmadik helyre szorult.

A nőknál az idei utrechti ifjúsági olimpián is indult Borisza Johanna, a KSI fiatal sportolója győzedelmeskedett.

KERÉKPÁR

KRITÉRIUM OB

FÉRFIAK (40 kör, 44 kilométer, 10 hajrá), Bajnok: Dér Zsolt (Utensilnord Ora24.eu) 31 pont, 2. Lovassy Krisztián (Utensilnord Ora24.eu) 30 pont, 3. Kusztor Péter (Utensilnord Ora24.eu) 21 pont

NŐK (25 kör, 27.5 km, 5 hajrá), B: Borisza Johanna (KSI-Csepel) 16 pont, 2. László Tamara (KSI-Csepel) 1 pont, 3. Kanti Dorottya (Szegedi KSC) 0 pont