Dobogós magyar helyezések a tereptriatlon világkupa futamon Görögországban

2013. 06. 17.

Az idény második európai XTERRA tereptriatlon világkupa futamán erős magyar csapat állt rajthoz, köztük az U23 világbajnok Poór Brigitta, a többszörös magyar bajnok Mester Bálint, a hosszú távú magyar bajnok Horváth Zsolt és a csapatvezető Bagyinszki Balázs.

A mezőnyben az utóbbi évek legjobbjai sorakoztak fel, világ- és Európa-bajnokok és olimpikonok, köztük az idén visszatérő francia Nicolas Lebrun és a sífutó olimpikon cseh Helena Erbenova.

A magyar versenyzők közül Poór és Mester kezdett a legjobban, az 1500 m úszás után mindketten a mezőny elején léptek partra, öregbítve a magyar úszósport hírnevét.

A férfiaknál a győzelmet az ausztrál Ben Allen szerezte meg, aki a rajt pillanatától vezette a mezőnyt egészen a célig. Egyedül a francia Asa Shaw volt a nyomában, de a kerékpáros pályán láncszakadás miatt több percet is veszített. Igaz ezzel a verseny befutóját tette izgalmassá, ahol honfitársától végül 1 mp-cel maradt le a célegyesben egy hosszú hajrá végén.

A nő között a verseny nagyobb részét uralta a cseh bajnoknő, mind a kerékpáros, mind a saras, csúszós futópályán magabiztosan vezetett, egyedül a férfi győztes felesége Jacqui Slack volt a közelében, de futásban Erbenova szokás szerint a legjobb férfi futóidőkkel azonos tempót teljesített – ma a női mezőnyben nincsen senki, aki a nyomába érhetne.

Poór egyenletes teljesítménnyel bizonyította, hogy jól áll a felkészüléssel, mindhárom számban végig a legjobbak közelében volt, a befutón az osztrákok bajnoknőjével, Európa-bajnokával Carina Wasle-val csatázott, de Carina (aki szintén komoly sífutó múlttal rendelkezik) végül lehajrázta.

Mester, aki szintén a X2S Haibike TEAM tagja kiválóan kerékpározott és futott, ezzel megszerezte a korosztályos ezüstérmet. Futóidejével a profik között is az elsők között szerepelt. Horváth kiemelkedően kerékpározott, de futásban sem szerepelt rosszul így a korosztályos bronzéremmel gazdagodott a gyűjteménye.

A görög verseny közepesen nehéznek számít, gyors és nem túlságosan izgalmas pályával. Ennek ellenére a magyar csapat egyöntetűen úgy nyilatkozott, hogy egy szép és emlékezetes versenyen vettek részt.

Az XTERRA és a tereptriatlon egyik szépsége és nehézsége is egyben, hogy egy nehéz technikás pályán a sorrend is más lett volna – minden terepen a sportolók más adottságai és képességei kerülnek előtérbe, ezért itt különösen fontos a sokszínűség, a változatos edzésprogram.

Eredmények

PRO Férfiak: 1. Ben Allen 2:17:37, 2.Kris Coddens 2:19:05, 3.Yeray Luxum 2:19:16, 4.Nico Lebrun. 2:21:58, 5.Asa Shaw. 2:21:59, 6.Cedric Lassonde. 2:24:42

PRO Nők: 1. Helena Erbenova 2:38:17, 2.Jacqui Slack 2:42:51, 2.Kathrin Mueller. 2:43:40, 4.Renata Bucher 2:48:08, 5.Carina Wasle 2:50:42, 6.Poór Brigitta 2:50:50

(Forrás: terepsport.hu, Foto: X2S TEAM, XTERRA)