Döntőbe jutott a címvédő Szolnok

2013. 05. 20.

A címvédő Szolnok csatlakozott a már pénteken továbbjutott Alba Fehérvárhoz a férfi kosárlabda NB I döntőjében, miután vasárnap saját közönsége előtt, hosszabbításos mérkőzésen legyőzte az Atomerőmű csapatát, és ezzel 3-2-re megnyerte az elődöntős párharcot.

A Szolnoki Olaj nagy csatában győzte le 102-98-ra a vendég Atomerőmű gárdáját.

A találkozó első felében nagy tempót diktált a vendég paksi együttes, ennek eredményeként tetemes, 15 pontos előnyt harcolt ki magának a nagyszünetig.

A harmadik negyedben a Szolnok megkezdte a felzárkózást, de az Atomerőmű akkor még jól tartotta magát. Aztán az utolsó szakaszt a hazai együttes tíz ponttal megnyerte úgy, hogy két másodperccel a vége előtt egyenlített büntetőből.

A hosszabbításban vezetett először a Szolnok, aztán megint az Atomerőműnél volt az előny, végül kiélezett hajrában négy ponttal bizonyult jobbnak a címvédő.
Mestermérleg:
Nenad Ascseric:
Többször is nehéz szituációkban voltunk, de a csapat egy pillanatra sem veszítette el a hitét, ezért sikerült megfordítania a mérkőzést. A közönség belátta, hogy támogatnia kell bennünket, és nagyon sokat segített, maradjanak továbbra is ilyen pozitívak.
Schmidt Béla:
Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen a rendes játékidőben csak mi vezettünk. Ezt az elődöntőt mi veszítettük el.

A döntős sorozat szerdán kezdődik.

NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 5. mérkőzés
Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 102-98 (18-25, 15-23, 26-21, 30-20, 13-9), Tiszaligeti Sportcsarnok, 1292 néző. V: Vígh, Benczur, Ádám J.
SZOLNOK: FLORANCE 31/9, Fodor M. 2, Sehovic 10, BELL 14/9, BÁDER 13.
Csere: SIMON B. 17/3, Gay 8/6, Németh I. SZABÓ M. 7
PAKS: L. WILLIAMS 11/6, LEVY 10/3, VOJVODA 23, Körtélyesi 2, Tóth Á. 9.
Csere: Idlet 2, KÁMÁN 11/9, KOVÁCS Á. 23/15, Eilingsfeld 7
Kipontozódott: Gay (39. p.) Kámán (41. p.)
A párharc végeredménye: 3-2 a Szolnok javára