Döntőben a magyar válogatott

2012. 11. 25.

Második mérkőzését Macedónia is könnyedén nyerte a magyar női válogatott a Turcsin Kupán, így bejutott a vasárnapi fináléba.

Az első félidőben remek támadójátékot mutatott be a magyar válogatott, amelyben a fiatal Klivinyi Kinga volt a legeredményesebb. A mieink a második félidő elejét is meghajtották, volt tíz gól is az előnyünk, innen pedig már bátran belefért, hogy Böhn kapitány variálta csapatát. A válogatottból ezúttal Herr Orsolya és Bódi Bernadett maradt ki, ám aki be volt nevezve, mindenki gólt dobott a macedónoknak, ami biztató a vasárnapi, hollandok elleni döntő előtt.

Turcsin Kupa, 2. forduló:
MAGYARORSZÁG-MACEDÓNIA 33-28 (20-11)
MAGYARORSZÁG: Pastrovics, Kiss (kapusok), Bulath 2, Görbicz 4, Klivinyi 5, Kovacsics 3, Kovacsicz 4, Orbán 1, Rédei-Soós 2, Szabó V. 2, Szamoránsky P. 2, Szekeres 2, Szucsánszki 1, Tomori 1, Vérten 3, Vincze 1
MACEDÓNIA: Andrejeva, Naumoska, Antukh (kapusok), Atanasoska, Bajramoska 9, Crvenkoska 4, Despodovska, Gjorgijevska 1, Grozdanovska 4, Mecheska, Mitrova, Mladenovska 1, Nikolic, Papudijeva, Pecevska 7, Sterjova 2, Sazdovski
Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5
Hollandia-Csehország 33-18 (18-7)

A torna állása:
A-csoport: 1. Hollandia 3 p (59-44), 2. Oroszország 3 p (57-48), 3. Csehország 0 p.
B-csoport: 1. Magyarország 4 p, 2. Ukrajna 2 p, 3. Macedónia 0 p.

2012. november 25., vasárnap:

9:30 HOLLANDIA-MAGYARORSZÁG (döntő)
11:15 Csehország-Macedónia (3. helyért)
13:00 Oroszország-Ukrajna (3. helyért)

Az Európa-bajnoki ellenfelek is készülődnek

A női kézilabda Európa-bajnokságra hangoló német válogatott a szintén Eb-résztvevő Romániát fogadta Münsterben felkészülési mérkőzésen, amelyen a vendégek 28–25-re legyőzték a házigazdákat.
A magyarokkal egy csoportba sorsolt németek a félidőben még három góllal vezettek, ám a második játékrészben a románok megfordították a találkozót, és végül 28–25-ös győzelmet arattak. A meccs legeredményesebb játékosa a korábbi győri átlövő, Aurelia Bradeanu lett, aki kilencszer volt eredményes. A németeknél Susann Müller hatszor talált be a kapuba.
A nap másik mérkőzésén a világbajnoki selejtezőkre készülő Ausztria Brazíliát látta vendégül, és hatgólos, 35–29-es vereséget szenvedett.

Két forduló után a vb-ezüstérmes francia válogatott vezet a norvégiai Möbelringen Kupán, ám tornagyőztessé még nem avathatjuk, hiszen a zárónapon a svédek ellen magukra találó házigazdákkal találkoznak. A magyar válogatott leendő csoportellenfele, Németország hazai pályán kikapott Romániától.

16:45 Norvégia-Franciaország

A torna állása: 1. Franciaország 4 p, 2. Dánia 2 p (64-62), 3. Norvégia 2 p (57-59), 4. Svédország 0 p.