Dopping, atlétika: Nem kegyelmeztek az Európa-bajnoknak

2012. 04. 02.

Elutasították Zivile Balciunaite fellebbezését, így érvényben marad doppingvétség miatt kiszabott kétéves eltiltása.

A litván szövetség hétfőn jelentette be, hogy tavalyi döntését a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) helyben hagyta, a női maratonfutás Európa-bajnokának eltiltása így szeptember 6-án jár le, azaz nem lehet ott a július 27-én kezdődő londoni nyári olimpián.

Balciunaitét várhatóan megfosztják 2010-es Eb-elsőségétől, mivel vizeletében túlzott mértékben volt jelen a tesztoszteron és az epitesztoszteron. Az aranyat nagy valószínűséggel a barcelonai kontinensviadalon mögötte második orosz Najlia Julamanova kap majd meg.

Balciunaite az első litván sportoló, aki futószámban érmet nyert az Európa-bajnokságok történetében, és hazájában ő volt az első nő, aki Eb-aranyat szerzett.