Dr. Baji Balázs átvette a bronzérmet és már tovább tervez

2017. 08. 09.

dr. Baji Balázs a kedd esti ünnepélyes eredményhirdetésen vehette át a bronzérmet a londoni olimpiai stadionban.

A békéscsabai gátfutó már azzal óriási tettet hajtott végre, hogy az atlétikai VB-n bekerült 110 méteres gátfutásban a legjobb nyolc közé. Szabadtéri világbajnokságon először és eddig utoljára 34 éve volt döntősünk e szép és nehéz versenyszámban. Bakos György 1983-as helsinki hatodik helye óta magyar gátas nem járt ilyen magasságokban. Sőt, ha a teljes sprint szakágra tekintünk, akkor az 1987-es római VB-n, 100 méteren negyedik Kovács Attila óta nem volt sprintszámokban döntősünk. Baji Balázs azonban egy fantasztikus futással felért a dobogóra.

A világbajnoki bronzéremmel pályafutásának és a magyar atlétikának kiemelkedő sikerét elérő békéscsabai atléta nem pihen, már tovább tervez. Tagja a tíz nap múlva Tajpejben kezdődő 29. Nyári Universiade csapatnak. Az Universiadéval elsősorban az volt a célom, hogy versenyezzek egy jót, és egyszer felállhassak – a kontinensbajnokságnál nagyobb világversenyen – a dobogóra. A vb-n ez teljesült, így teher nélkül állok majd rajthoz. A tajpeji cél mostantól a dobogó teteje” – mondta az Állatorvostudományi Egyetem sebészeti tanszékén dolgozó, februárban diplomázott futó.

(MOB-MTI Fotó: Igaz Bálint)