Eb-döntőben a litván és a francia kosarasok

2013. 09. 21.

Elsőként Litvánia válogatottja jutott be a döntőbe a szlovéniai férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, miután 15 ponttal legyőzte a horvátokat.

A másik elődöntőben Franciaország válogatottja hosszabbításban 75–72-re legyőzte a címvédő Spanyolországot, amivel bejutott a fináléba.
A nagyszünetben a spanyolok még 14 ponttal vezettek, csakhogy a 32 pontig jutó Tony Parker visszahúzta a meccsbe a francia csapatot, sőt a „kékek" az utolsó percben a győzelmet is kicsikarhatták volna, de ez sem nekik, sem az utolsó akciót vezető spanyoloknak nem sikerült – jöhetett a hosszabbítás (65–65).
Az első kosár a spanyoloké volt, csakhogy miután Alexis Ajinca egyenlített, a címvédő ibériai csapat leblokkolt, Parker négy hajszálpontos büntetőjével megléptek a franciák, és bár az utolsó 42 másodperc is hatalmas izgalmakat tartogatott, az előny már végig náluk maradt. Győzelmével Franciaország nemcsak bejutott a döntőbe, hanem visszavágott a két évvel ezelőtti fináléban elszenvedett vereségért is.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
ELŐDÖNTŐ
Franciaország–Spanyolország 75–72 (14–18, 6–16, 23–15, 22–16, 10–7) – hosszabbítás után
Litvánia–Horvátország 77–62 (24–19, 16–18, 21–8, 16–17)

AZ 5–8. HELYÉRT
Olaszország–Ukrajna 58–66 (17–13, 17–22, 14–16, 10–15)