Edzőmérkőzésekkel készülnek a kosárlabdacsapatok az EYOF-ra

2017. 07. 11.

Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra készülő 16 éves fiú kosárlabda-válogatott Lengyelországban, a lányok Nizzában szerepeltek az elmúlt héten.

A lányok Nizzában Pánczél, Angyal, Vincze, Vári, Cser, Varga, Dombai, Wentzel, Szirony, Mányoky, Tóth, Bánhegyi összeállításban a 2008-ban tragikus közlekedési balesetben elhunyt 16-éves nizzai kosárlabdázólány, Laure Ecard emlékére rendezett tornán vettek részt. Először az orosz válogatottal szemben lépett pályára a csapat.

Kezdőötösünk nagyszerűen indította a mérkőzést a kissé álmosan kezdő orosz csapattal szemben. A jól működő csapatvédekezésnek köszönhetően labdaszerzésekből lendületes támadásokat vezetve sikerült nagyobb előnyt szerezni. Ellenfelünk agresszívabb védekezésre váltott. Lányaink mind külső, mind belső posztokon heroikus küzdelmet folytattak a lepattanó megszerzéséért, de az oroszok kihasználva magasságbeli, fizikális előnyüket főként támadó lepattanóból szerzett kosarainak köszönhetően a félidőre utol is érték csapatunkat (31-31). A második félidei orosz zónavédekezésre a jó megoldásokat nem sikerült pontokra váltanunk. A felkészülés jelenlegi szakaszának megfelelő teljesítményt nyújtott csapatunk.

Oroszország-Magyarország 68-54 (17-23,14-8, 19-9, 18-14)

A torna második fordulójában a házigazda franciák következtek.

Mészárosné Kovács Andrea: „A tegnapi védekezésünk hibáit kijavítva a mai mérkőzésen győzelmi esélyeink voltak, azonban a francia csapat egyik erőssége extra távoli dobásaival eldöntötte a mérkőzést. A továbbiakban a mai védekezésünkre építhetünk. Gratulálok lányainknak a mai teljesítményükhöz.”

Franciaország-Magyarország 54-44 (17-17,12-9,5-10,20-8)

A csehek elleni 3. helyet eldöntő összecsapáson a magyar válogatott gyorsan magához ragadta a kezdeményezést. Mészárosné Kovács Andrea együttese 12-0-val kezdett és az első negyedben már 22-3-ra is vezetett. Az első szakasz végére 22-9-re felzárkóztak a csehek, majd a második negyedet 9-0-val indították. Ez összességében már 15-0-s széria volt, amivel 22-18-ra kapaszkodtak fel. A félidőig azonban ismét növelte az előnyét a magyar csapat. A nagyszünetben 32-21 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 10 pont környékén állandósult a differencia. A játékrész hajrájában volt egy jobb sorozata riválisunknak. A záró szakasznak így 44-37-ről futottak neki a csapatok. A negyedik negyedben 10 egység alatt alakult a különbség, de a magyar válogatott őrizte előnyét és egy szép 62-56-os sikerrel zárta a tornát.

Az eredményhirdetés alkalmával díjazták Varga Alízt, aki a torna legjobb „lepattanózója” lett.

Magyarország – Csehország 62-56 (22-9, 10-12, 12-16, 18-19)
A lányok a hétvégén Horvátországba utaznak, ahol szombaton és vasárnap két felkészülési mérkőzést játszanak.

A fiúk két mérkőzésen Kielcében, a lengyelekkel csaptak össze.

Az első mérkőzésen az első negyedben a nagyon agresszíven és határozottan védekező lengyel válogatott állva hagyta a magyar csapatot. Csak a negyed végére sikerült közelebb jönni. A folytatásban sem változott a játék képe, a lengyel csapat a megszerzett labdákból rendre gyors támadásokat vezetett az ekkor szétesően játszó válogatottunk ellen. A szünet után rendezte sorait a magyar csapat, elsősorban feljavuló védekezésének köszönhetően, sikerült a harmadik negyedet megnyernie, azonban a mérkőzés végéig az első félidőben szerzett hátrányt nem sikerült ledolgozni. Összességében egy nagyon jó szerkezetű és jól felkészült lengyel válogatottal mérkőztünk, sajnos az első félidőben nem tudtuk velük felvenni a versenyt, teljes mértékben az ő akaratuk érvényesült.

Váradi Attila, vezetőedző: „Első edzőmérkőzésünk volt, sok hibával játszottunk, de a hullámvölgyeink mellett voltak nagyon szép periódusaink is. Ahhoz, hogy a második mérkőzésen eredményesebben tudjunk szerepelni, harcosságban, küzdeni tudásban fel kell tudni vennünk a versenyt ellenfelünkkel.”

Kielce, Lengyelország, Felkészülési mérkőzés, 1. nap
Lengyelország U16 - Magyarország U16 75-51 (22-15, 28-10, 12-14, 13-12)
Balsay 7, Pallai 3, Gilszki 7, Kovács 6, Fekete 2 Cs: Kopácsi 3, Csikai 4, Lukács, Filipovity 4, Pintér 5, Verasztó 6/3, Dokmanovic 4

Bár eredményében hasonló volt a második összecsapás eredménye az előző napihoz, de a játék képében egészen más volt. A harmadik negyed közepéig még 10 ponton belül tudtuk tartani ellenfelünket, csak a félidő hajrájában sikerült 20 pontos előnyt csinálnia a hazai csapatnak.

Váradi Attila vezetőedző: „Gratulálok a csapatnak a tegnapi nap után, sokkal koncentráltabban, sokkal összeszedettebben játszottunk, komolyabb erőfeszítésre tudtuk kényszeríteni ellenfelünket.”