Egri előny a pólós elődöntőben

2013. 05. 05.

Az Eger nyert a Vasassal szemben a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában az első elődöntős párharc nyitómeccsén, így 1-0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó küzdelemben.

A következő mérkőzést kedden játsszák a felek a fővárosban, a Komjádi uszodában.
A bajnoki alapszakaszban fővárosi riválisánál eggyel előrébb, a második helyen végzett Eger rosszul kezdett otthonában, a Bitskey-uszodában. A címvédő piros-kék alakulat előbb előnyt szerzett, majd már 3-1-re is vezetett, amikor az Eger elkezdte a felzárkózást, de egyenlítenie csak a második negyedben sikerült. Ekkor a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter emberelőnyből talált be, majd Bátori Bence, aki a hazaiak első akciógólját jegyezte, vezetéshez juttatta az Egert (4-3).

A vendégek csapatkapitánya, Katonás Gergő egalizált, ám a meccsen először kéttalálatnyira elhúzott a hevesi együttes Varga Zsolt, majd a duplázó Biros jóvoltából (6-4). Szépített ugyan a Vasas, a nagyszünetre azonban maradt a kétgólos egri vezetés (7-5).

A harmadik negyedben őrizték a "megszokott differenciát" a csapatok, mert amikor betalált a Vasas, az Eger mindig válaszolt. Így jutottak el egészen 10-8-ig, amikor is büntetőből Biros háromgólosra duzzasztotta az előnyt, sőt a negyedik negyed elején tovább nőtt a különbség Varga hatalmas bombája révén (12-8). A hajrában még visszazárkózott ugyan az angyalföldi társaság 12-10-re, az ellenállhatatlanul játszó Biros negyedik góljával azonban véglegessé vált az egri siker (13-10).
Mestermérleg
Gerendás György:
– Magamat is hülyéztem egy kicsit, és igen, bennem volt, hogy még várok egy vagy két védést, és ha nem jön, kapust cserélek. Dávid azonban meghozta a védéseket, s tudjuk róla, hogy jó kapus. Sokszor mondtuk a Vasas-meccsek kapcsán, hogy ha hat-hét, esetleg nyolc gólon tartjuk őket, nyerhetünk: most tízet kaptunk, mégis győztünk. Nagyon sok kiállításgyanús helyzetet alakítottunk ki, rendkívül jól használtuk ki a fórokat, ráadásul fontos pillanatokban lőttük be őket.
Földi László:

A védekezésünk nem állt össze, sem a hat a hat elleni, sem az emberhátrányos. Az a csapat, amely tízből hat emberelőnyt belő, megérdemli a győzelmet, ugyanakkor az a csapat, amely hat akciógólt szerez, és azzal sem tud nyerni, megérdemli a sorsát. Egyértelmű, hogy a védekezéssel volt baj, tíz lőtt góllal nyerni kellene. Hát ennyi.

A FOLYTATÁSBAN

2. mérkőzés. Május 7., kedd, Komjádi uszoda, 19.00: Vasas–Eger
3. mérkőzés (ha szükséges). Május 11., szombat, Eger: Eger–Vasas

A másik elődöntőben a Szeged és a Szolnok vasárnap 11 órakor kezdi meg a küzdelmeket.

Vodafone OB1, elődöntő, első mérkőzés

Eger-Vasas 13:10 (2:3, 5:2, 4:3, 2:2) (visszavágó: május 7-én 19.00), Eger, v.: Németh A., Vojvoda
Eger: Bisztritsányi, Graham, Salamon 1, Kovács G., Seman 2, Gór-Nagy 3, Biros 4. Cs.: Gerritse, Bátori 1, Mezei, Varga II. Zs. 2, Lőrincz, Bundschuh
Vasas: Nagy V., Drasko Brguljan 1, Katonás 3, Vámos, Oeler 2, Takács, Hárai. Cs.: Csapó 1, Fazekas, Angyal, Vereczkey, Hőna, Steinmetz Á 3, Barabás (kapus)
Gól - emberelőnyből:6/11, ill. 3/11 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 0/1
Kipontozódott: Gerritse

Az 5-8. helyért, 1. mérkőzés:

Groupama-Honvéd - BVSC-Zugló 8-6 (1-1, 5-2, 2-2, 0-1)
a legjobb góldobók: Kiss G. 5, illetve Bedő 4
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc következő mérkőzését szerdán rendezik.

(Forrás: mti, egrivizilabda.hu/Bajzát Rafael)