Egri győztese lett a a Rio 2016 Szellemi Olimpiai Lakossági Vetélkedőnek

2016. 05. 22.

A hétvégén rendezték a LARUS Étterem és Rendezvényközpontban a Rio 2016 Szellemi Olimpiai Lakossági Vetélkedő döntőjét. Nyolcan jutottak a fináléba, egri győzelem született.

A finálé zsűrijében szerepet vállalt Gelei József olimpiai bajnok labdarúgó, mint elnök, Sákovicsné Dömölky Lidia olimpiai bajnok tőrvívó és Mohácsi Ferenc olimpiai bronzérmes kenus is.

A 10 fordulós finálé a nyolc versenyző nagy olimpiaismereti tudását bizonyította. A kérdések között szerepelt gyorsasági kérdéssor, képfelismerés, keresztrejtvény, filmrészlet-felismerés, brazil és magyar olimpikonok ismerete.

A közel három órás versengés győztese végül az egri Nagy Barnabás lett.

A győztes egy riói olimpiai utazást nyert. A repülőjegy kivételével mindent, az ellátást, belépőket, szállást a MOB biztosítja. A második magas-tátrai 5 napos pihenést, a harmadik egy erdélyi körutazást teljes ellátással. A többiek könyvjutalomban részesültek.

Az eredményhirdetésen Gelei József gratulált a nyolc versenyzőnek, köszönetét fejezte ki, hogy az ő és társai olimpiai sikereit ilyen magas szinten ismerik a játékosok. Jó szurkolást és sok örömöt és élményt kívánt mindenkinek a közelgő riói olimpia magyar sikereihez.