Egy győzelemre a bajnoki címtől a Kecskemét

2014. 03. 27.

A Kecskemét csapata hazai pályán ötszettes nagy csatában nyert a címvédő Kaposvár ellen a férfi röplabda NB I döntőjének szerdai második felvonásán, így egyetlen győzelemre került a végső sikertől.

A kezdés előtt nem sokkal választ kaptunk egy fontos kérdésre: a Fino kapitánya, Geiger András combsérülése ellenére is vállalta a játékot, de mivel a kaposváriak nem akartak kockáztatni, 13:13-as állásnál már le is jött a pályáról. A hazaiak átvették az irányítást, és végül 25:22 arányban nyertek. Igazi szervapárbaj bontakozott ki a pályán, a támadások befejezésénél pedig az egyik oldalon Pádár Krisztián, a másikon Németh Ferenc jeleskedett.

A térfélcsere után repülőrajtot vett a Fino, és 5:11-es állásnál már másodszor kért időt az alföldiek szakvezetője. Ezt követően megtorpant a somogyi együttes, és a Kecskemét egymás után tíz pontot gyűjtve, újra kézbe vette a karmesteri pálcát. A kaposváriak a hajrában még egyszer egy pontra felzárkóztak, de a Gorter Nacsa vezérletével 25:22-re behúzta az újabb szettet is.

Nagyot tévedett az, aki azt hitte, eldőlt a győzelem sorsa. A harmadik játékrészben sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, és a Fino játékosai nagyon ügyeltek arra, hogy ne maradjanak le. A csereként beállt Csányi Dániel három ászt is nyitott, a második technikai szünet után pedig végképp elkapta a fonalat a társaság, és öt ponttal meglépett. 15:20 után már nem volt megállás: Németh és Juhász ütött újabb fontos pontokat, a 22:25-ös végeredményt pedig a magára találó Dávid Csanád alakította ki.

A folytatásban már hamisítatlan bajnoki döntő hangulata volt a mérkőzésnek, és szép jelenetekből sem volt hiány. Mezőffy játékvezető Nacsának és Csomának is felmutatta a piros lapot, 6:6 után aztán ellépett ellenfelétől a Fino. A kaposváriak mindig egy kicsivel előrébb jártak, és akkor sem estek kétségbe, ha egyenlített a házigazda. A 22:25-ös eredménynek köszönhetően kezdődhetett az ötödik, rövidített játékrész.

Németh és Bokor pontja vezette be a záró etapot, és még 5:4-re is vezetett a Demeter-legénység. A rossz nyitások aztán nehéz helyzetbe hozták a csapatot, a hihetetlenül lelkes közönség pedig végül belehajszolta a győzelembe Pádárékat. A somogyiak 12:8-ról már nem tudtak visszajönni a meccsbe, a nézők pedig felállva buzdították kedvenceiket. 14:12 után Csányi a hálóba nyitotta a labdát, és máris kezdődhetett az alföldi örömtánc.

A párharc harmadik összecsapását vasárnap Kaposváron rendezik 17 órakor. Amennyiben a kecskemétiek diadalmaskodnak, megszakítják a somogyiak 2007 óta tartó egyeduralmát.

Férfi NB I, döntő, 2. mérkőzés:

Gorter Kecskemét – Fino Kaposvár 3-2 (22, 23, -22, -22, 12), Kecskemét, 800 néző. V.: Mezőffy, Horváth M.
Kecskemét: Farkas P. 6, Csoma 8, Pádár 33, Nacsa 16, Szabó A. 8, Török R. Csere: Fazekas (libero), Dorcsák, Tóth A., Árva
Fino Kaposvár: Geiger 1, Bokor G. 7, Magyar B. 2, Dávid Cs. 14, Juhász 13, Németh F. 24. Csere: Dömötör, Deák (liberok), Bozóki 4, Csányi 5, Tóth I.

A párharc állása: 2-0 a Gorter Kecskemét javára.

(Forrás: hunvolley.hu)