Egyesben vereség három játszmában, párosban győzelem

2014. 02. 19.

Babos Timea és Jarmila Gajdosova magabiztos győzelmet aratott, mindössze két játékot veszített a párostorna első fordulójában a 250 000 dolláros Rio Openenen. A 3. helyen kiemelt kettős 51 perc alatt nyert Florencia Molinero és Laura Thorpe ellen a salakpályás tornán.

A 27 perces első szett nyitó játékában Timi (27. párosban a világranglistán) és Jarmila Gajdosova (108.) azonnal két bréklabdához jutott és a másodikat ki is használta. Ez meg is határozta a folytatást: Molinero (151.) és Thorpe (88.) csak kapaszkodott, kevés eséllyel.

A magyar-ausztrál kettős ugyan egyszer elveszítette adogatását (4:1-nél), de háromszor brékelt, így simán hozta a nyitó játszmát. A nyolcadik gémet nagyon simán nyerte Timi és Gajdosova az első szettért.

A második játszmát is brékkel kezdte a 3. helyen kiemelt páros, újra a második esélyt használta ki. Majd adogatóként egy labdamenetet veszített, így lett 2:0, majd pillanatokkal később Timi és társa 15-re nyerte el ellenfele szerváját (3:0).

A magyar-ausztrál duó az újabb magabiztos adogatójáték után 30-ra brékelt, már 6:2, 5:0-ra vezetett. Az utolsó gémet Timi és Jarmila Gajdosova 30-ra nyerte, a második meccslabdát használta ki.

A magyar-ausztrál páros következő ellenfele az Irina-Camelia Begu-Maria Irigoyen (román, argentin) duó lesz.

"Jó, hogy párossal kezdtem ezt a tornát, mégiscsak régen játszottam salakon. Kicsit át tudtam alakítani a gondolkodásomat Smile Jó volt játszani Jarkával! Nagyon kedves és szerintem a játékunk is összepasszol. Várom az egyénit is”- nyilatkozta Timea.

Az egyesek első fordulójából nem jutott tovább Babos Timea, miután három játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett Chanelle Scheeperstől. A találkozó 2 óra 11 percig tartott.

A 47 perces első szettben még minden tekintetben jó teljesítményt nyújtott a világranglista 92. helyén álló magyar játékos. Timi hatékonyan adogatott, és kiválóan fogadott. 2:1 után elnyerte ellenfele szerváját, majd utána megőrizte előnyét.
A nyolcadik gémben Scheepers (78.) ugyan hat (!!!) szettlabdát hárított, de végül ellenfele örülhetett.

A második szett sajnos nagy változást hozott…Timi ugyan bréklabdától még hozta első adogatójátékát, de utána alaposan visszaesett ebben a tekintetben. A 29 éves dél-afrikai sorozatban négyszer (!) brékelt. Így a 20 éves magyar játékos hiába nyerte el kétszer riválisa adogatását, következhetett a döntő szett.

Scheepers a harmadik játszma elején kétszer is brékelőnybe került, elhúzott 3:1-re, mindkétszer 30-ra nyerte el ellenfele adogatását…Timi azonban visszajött 3:2-re, majd hiába voltak labdái az egyenlítéshez, ismét elveszítette a szerváját. Sajnos sorozatban hetedik alkalommal…
Scheepers ezután könnyedén hozta adogatását, majd az utolsó játékot 15-re nyerte fogadóként.

RIO OPEN (250 000 DOLLÁR, SALAK),

EGYES, 1. FORDULÓ
Chanelle Scheepers (dél-afrikai)-Babos Tímea 2:6, 6:3, 6:2

PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Jarmila Gajdosova (magyar, ausztrál, 3.)-Florencia Molinero, Laura Thorpe (argentin, francia) 6:2, 6:0

(Forrás: babostimea.hu)