Egyetlen pihenőnap az MKB-MVM Veszprémnek a mesterhetessel kivívott bajnoki címért

2014. 05. 13.

Kettős győzelemmel, a rájátszás (hosszabbítás nélkül) legfeljebb 180 perces csatájából egy mérkőzésnyi erőfeszítést megtakarítva lett ismét magyar bajnok vasárnap este Szegeden a címvédő MKB-MVM Veszprém kézilabdacsapata, méghozzá mesterhetessel, azaz zsinórban hetedszer kiérdemelt hazai elsőséggel.

A Pick Szegedet az elmúlt szerdán kilencgólos győzelemmel valósággal „oktató”, most pedig izgalmas hajrában négygólos különbséggel felülmúló veszprémiek három hét múlva a Bajnokok Ligájának négyes döntőjében minden idők legjobb magyar eredményével szeretnének az európai színpadon is kitenni magukért.

„Büszke vagyok a csapatomra, a kettős győzelmünkre, amely Veszprémben és Szegeden is az akarat, a taktikai fegyelem és az összetartás gyümölcse volt. Számoltunk azzal, hogy sokkal nehezebb dolgunk lesz a szerdai biztos sikerünk után, mert a Szeged hazai pályáján mindig is fel tudta szívni magát, de ugyanezt tettük mi is, és ezért a második győzelmünkhöz sem férhetett kétség. Jól és kellő keménységgel védekeztünk, ez adott alapot a sikeresen bejezett támadásokhoz - nyilatkozta a diadalmas vasárnap másnapján Nagy László csapatkapitány, aki már a páros mérkőzés kezdete előtt arra hívta fel a figyelmet, hogy csapata számára a bajnoki cím megvédése éppen olyan nagy kihívás, mint a Bajnokok Ligájában a négyes döntő magas mércéjének az átvitele.

„Úgy érzem, hogy ez meg is látszott a teljesítményünkön és a harci kedvünkön is” – sommázta a véleményét a 33 esztendős kézilabdás világnagyság.

A szegedi „örökrangadó” 31. percében vezetett utoljára a Szeged (14-13), s bár a negyvenedik percben 18-18 volt az állás, a mérkőzés utolsó harmadában már végig a címvédő vezetett – egészen a lefújásig.

„Mindent megtettünk, keményen megdolgoztunk ezért a sikerért is, annak pedig különösen is örülni kell, hogy a hajrában sem fogyott el az erőnk, sőt, újítani is tudtunk.”

A mesterhetessel kirukkoló MKB-MVM Veszprém tehát idegenben szerezte meg a 22. bajnoki címét, így viszont a BL elődöntőjéig egyetlen tétmeccset sem vívhat.

„ Ez valóban így van, de most nem is meccsekre van szükségünk, hanem egy szusszanásnyi pihenőre, aztán egy rövid felkészüléssel igyekszünk majd a lehető legjobb formába lendülni, hogy Kölnben még jobb teljesítményt tudjunk nyújtani!”

Az újdonsült bajnokcsapat tagjai hétfőn is „dolgoztak”, ezúttal az Európai Kézilabda Szövetség hattagú stábjának sokféle kérését teljesítve. Az EHF munkatársai a május 31-én és június elsején megrendezésre kerülő BL finálé előtt a torna valamennyi résztvevőjéhez ellátogatnak, és a nagy kézilabdás show multimédia elemeihez készítenek felvételeket. A fotózás után a játékosok kedden – az egyetlen – pihenőnapjukat élvezhetik, aztán megkezdődik az erőgyűjtés a nagy vizsgára.

(Telekom Sporthír Szolgálat – Szalay Péter)