Egyre jobban teljesít a Szocsira készülő olimpiai keret

2013. 12. 23.

Már csak 46 nap hátra és megkezdődik a szocsi téli olimpia. Sportolóink a rajthoz közeledve egyre jobb eredményeket érnek el.

A rövidpályás gyorskorcsolyázók az Universiadén mérettek meg Trentóban, ahonnan egy-egy arany-, ezüst- és bronzérem mellett több jó helyezéssel térhettek haza.

Az olimpiai kvalifikációs versenyeken igazságtalan döntések sorozatát elszenvedő férfi 5000 m-es váltó az egyetemisták olaszországi viadlán is bebizonyította, hogy ott lenne a helye az ötkarikás játékokon. A Knoch Viktor, Burján Csaba, Béres Bence, Oláh Bence összeállítású váltó meg sem állt a dobogó legfelső fokáig.

A hölgyek is eljutottak a dobogóig a 3000 m-es váltóversenyen. A Lajtos Szandra, Keszler Andrea, Heidum Bernadett és Kónya Zsófia alkotta együttesünk a bronzérmet szerezte meg.
A három egyéni táv közül 1500 m-en Heidum Bernadett állhatott fel a dobogó második fokára. Ugyanezen a távon Keszler Andrea 7. lett.
1000 méteren Kónya Zsófia 8. , Knoch Viktor a 7. helyen ért a célba.
500 méter Keszler Andreának és Béres Bencének sikerült a legjobban, remek versenyzéssel az előkelő 5. helyen zártak.
Rövid pihenő után, az olimpiai keret következő megmérettetése január 17. és 19. között az Európa-bajnokság lesz Dresdában.

A hosszúpályás korcsolyások között Nagy Konrád szállítja a jó eredményeket. Az 1500 m-en az olimpiai kvalifikációs rangsorban a 31. helyen álló magyar sportoló az Universiádén is bizonyította ezen a távon olimpiai részvételének jogosságát, a 6. helyen végzett.
1000 m-en végig jó tempóban haladva a világkupához szükséges szintidőt sikerült megfutnia, nem mellesleg egyéni csúcsot futott.
Bár az olimpián, 10000 m-en csak a legjobbak indulhatnak, de Konrád ezen a távon egy húsz éves országos csúcsot döntött meg.

Az alpesi síző Miklós Edit minden idők legjobb magyar eredményét produkálta a Val d'Isere-i lesikló versenyen, ahol a 12. helyen haladt át a célon, az elmúlt hétvégén. Olyan klasszisokat előzött meg, mint az olimpiai bajnok amerikai Julia Mancuso.
A karácsonyi ünnepeket családjával tölti, majd január 11-én világkupa-futamon áll rajthoz Altenmarkban.

Szabó Milán északi sífutó már 119 FIS-pontnál jár. Seefelden 78 ponttal 22. lett a Kontinentális kupán. Ha még két ilyen eredményt sikerülne összehoznia, az azt jelentené, hogy még egy magyar versenyző indulhatna Szocsiban!
Davosban a világkupa-mezőnyben sikerült további pontokat gyűjtenie.
Mint Facebook oldalán írta: „egyre nagyobb az esélyem rá, hogy sprinten is összejöjjön az olimpia, ami tudomásom szerint még nem sikerült senkinek. Most még pár nap kemény edzés, karácsony előtt egy kis pihenő, majd újra teljes erőbedobással készülés a következő versenyekre és Szocsira”.

Pulai Imre is pontot gyűjtött az elmúlt kvalifikációs viadalon, az ő részvételéről a Nemzetközi Versenyszánkó Szövetség dönt január elején. Az ehhez szükséges minimális 5 pontot olimpiai bajnok kenusunk túlszárnyalta, ami optimizmusra ad okot. Kedvező elbírálás után ő lehet az első magyar sportoló, aki ötkarikás szánkóversenyen képviseli Magyarországot. Karácsonyi itthonlét után Imrénél is jöhet a szocsi finis…