EIHC torna: Harmadik a magyar válogatott, hétfőn irány Dél-Korea

2014. 04. 14.

A magyar jégkorong-válogatott 4-0-ra kikapott a szlovén csapattól az egy hét múlva kezdődő, dél-koreai divízió I/A világbajnokságra készülő két együttes budapesti mérkőzésén, az EIHC torna keretében, így a harmadik helyen végzett.

Nagy iramban kezdődött a meccs, a komolyabb helyzetek a vendégek előtt adódtak. Némethet, majd Bartalist is kiállították, ám Hetényi remekül védett. Ahogy kiegészült a magyar csapat, felpörgött és emberelőnybe került, azonban ziccer nélkül telt el a két perc. A későbbiekben is inkább mezőnyjáték folyt a pályán. A második harmadban is főként a védekezéssel törődtek a csapatok, majd a 30. percben a rosszul helyezkedő védők között az emberhátrányban lévő vendégektől Razingar kilépett, és Hetényit elfektetve csúsztatott a kapuba. Volt esély az egyenlítésre, azonban a "félidőben" beálló Hocevar védte a kísérleteket. A záró játékrész is magyar emberelőnnyel indult, és szlovén góllal folytatódott. Music üresen maradt a magyar kapu előtt, és nem hibázott. Később Mursak - aki megfordult az NHL-ben is, jelenleg pedig az orosz profiligában játszik - létszámfölényben bombázott a jobb felső sarokba. Kovács szépíthetett volna gyorsan, ám a félig üres kapu mellé helyezett. Kisebb verekedés is színesítette az összecsapást, majd Leber állította be a 4-0-s végeredményt.

EIHC HOKIGÁLA
MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 0–4 (0–0, 0–1, 0–3), Papp László Budapest Sportaréna, 4131 néző. V: Babics, Kincses, Gangel, Soltész
MAGYARORSZÁG: Hetényi Z. – Orbán, Varga A., Hári, Vas J., Kovács Cs. – Szirányi B., Gröschl, Sofron, Bartalis, Nagy K. – Pozsgai, Tokaji, Azari, Sebők, Kóger – Hüffner, Mihály Á., Németh A., Benk, Magosi
SZLOVÉNIA: Kroselj (A. Hocevar) – Gregorc, Robar (1), MURSAK 1, MUSIC 1, Urbas (1) – Pavlin, Podlipnik, D. Rodman, M. Rodman, Ograjensek – Tavzelj, Stebih, RAZINGAR 1, Ankerst, B. Golicic (1) – Logar, Tosic, Kuralt, Koren, Leber 1 – Verlic (1)
Gólok. 30:18: Razingar (B. Golicic – emberhátrány, 0–1). 44:45: Music (Urbas, 0–2). 51:59: Mursak (Robar – emberelőny, 0–3). 57:50: Leber (Verlic, 0–4)
Kiállítások: 12, ill. 14 perc Emberelőnyök: 6/0, ill. 5/1
Rich Chernomaz:
– Pocsék volt az emberelőnyös játékunk. Szlovénia sokkal aktívabb volt a hátrányos védekezésben, mi viszont nem járattuk elég gyorsan a korongot. Nagyon meleg volt a csarnokban, két nap alatt a második meccsünket játszottuk, ráadásul a szlovén válogatott keményebb, mint az osztrák – ezek mind hozzájárultak a fáradtságunkhoz. A mérkőzés felére sajnos elkészültünk az erőnkkel, és amikor így van, akkor elkezdünk hibázni: ezt láthattuk most a záró harmadban.

Csütörtökön játszották Bécsben:
Szlovénia-Ausztria 3-2, hosszabbítás után
A torna végeredménye: 1. Szlovénia 5 pont (7–2), 2. Ausztria 4 (7–7), 3. Magyarország 1 (4–9)

Az EIHC Hokigálát követően újabb három játékossal szűkítette a dél-koreai világbajnokságra utazó keretét Rich Chernomaz, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya. A szakmai döntés értelmében a Franciaországban légióskodó Gőz Balázs mellett két fehérvári csatár, Nemes Benjamin és Németh Attila nem tarthat a nemzeti együttessel.

Az utazó keretben 25 játékost kapott helyet, méghozzá azért, mert Vas Márton csak útközben csatlakozik a többiekhez, míg Nagy Gergő szereplése klubkötelezettsége miatt eleve bizonytalan.
A világbajnokságra két kapus és húsz mezőnyjátékos nevezhető, ám sérülés esetén a kapuscsere engedélyezett. A nagy távolság miatt a magyar csapat mindhárom kapusát elviszi Dél-Koreába.

A MAGYAR VÁLOGATOTT UTAZÓ KERETE A VILÁGBAJNOKSÁGRA

Kapusok: HETÉNYI Zoltán (Sapa Fehérvár AV 19), RAJNA Miklós (Sapa Fehérvár AV 19), SEVELA Peter (Dab.Docler)
Hátvédek: GRÖSCHL Tamás (Dab.Docler), HÜFFNER Adrián (Dab.Docler), ORBÁN Attila (Sapa Fehérvár AV 19), POZSGAI Tamás (Sapa Fehérvár AV 19), SZIRÁNYI Bence (Sapa Fehérvár AV 19), TOKAJI Viktor (Sapa Fehérvár AV 19), VARGA Arnold (Sapa Fehérvár AV 19), VAS Márton (Löwen Frankfurt)
Csatárok: AZARI Zsolt (Dab.Docler), BARTALIS István (Troja Ljungby), BENK András (Sapa Fehérvár AV 19), HÁRI János (HIFK Helsinki), KÓGER Dániel (Elmira Jackals), KOVÁCS Csaba (Sapa Fehérvár AV 19), MAGOSI Bálint (Sapa Fehérvár AV 19), MIHÁLY Árpád (Sapa Fehérvár AV 19), NAGY Gergő (Quad City Mallards), NAGY Krisztián (El Paso Rhinos), SEBŐK Balázs (Karpat Oulu), SOFRON István (Krefeld Pinguine), VAS János (HC Rouen)
*Vas Márton a klubcsapatától utazik majd a világbajnokság helyszínére
**Nagy Gergő vb-szereplése a klubcsapata eredményeitől függ

A VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA (magyar idő szerint)

2014. április 20. 12.30 Dél-Korea–Magyarország
2014. április 21. 9.00 Magyarország–Ukrajna
2014. április 23. 5.30 Szlovénia–Magyarország
2014. április 24. 9.00 Magyarország–Ausztria
2014. április 26. 5.30 Magyarország–Japán
(A Sport Tv és a Nemzeti Sport Online minden magyar vb-mérkőzést élőben közvetít!)

U18-as divízió 1/B vb: Szlovénia legyőzésével kezdtek a magyar fiatalok

A Szlovénia ellen aratott ötgólos győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar U18-as jégkorong-válogatott a Székesfehérváron zajló divízó 1/B világbajnokságon.
A 10. percben vezetéshez jutó magyarok az első harmad végére ismét visszavették a vezetést az időközben egyenlítő szlovénokkal szemben, majd a záró felvonást már kétgólos előnnyel várták. A harmadik játékrész közepén bő egy perc alatt lőtt két gólunk aztán lényegében lezárta a találkozót, amelyet az 59. percben Gáspár Máté találata zárt.
Glen Williamson szövetségi edző csapata hétfőn Ausztria, szerdán Lengyelország, csütörtökön Japán, szombaton pedig Ukrajna válogatottjával találkozik. Az első helyezett feljut a divízió 1/A osztályba, az utolsó kiesik a divízió 2/A-ba.

Mestermérleg:

Glen Williamson (szövetségi kapitány, Magyarország)
– "A szlovén csapatban sok tehetséges, erős srác van, jó iramú meccs volt. A hoki egy nagyon izgalmas, versengős sport, és mi a versenyben nagyon jók vagyunk. Voltak felesleges kiállításaink is, a jövőben fegyelmezettebbnek kell lennünk, de ami nekem a legfontosabb, hogy erőhokit játszunk, fizikálisan odatesszük magunkat. A játékosok tudják, hogy ez egy magas színvonalú világbajnokság, ahol remekelnünk kell minden meccsen, hogy jól teljesítsünk, nem fogják elbízni magukat. Egyszerre mindig csak egy meccsre koncentrálunk, holnap az osztrákok következnek." (Forrás: jkb.hu)