Életben tartotta továbbjutási reményeit a Pick

2013. 02. 17.

A Pick Szeged remek első félidei játékának köszönhetően hazai pályán győzött a fehérorosz Dinamo Minszk ellen.

A Pick Szeged - jelentős részben első félidei fantasztikus védekezésének köszönhetően - nyert a vendég fehérorosz Dinamo Minszk ellen, ezzel életben tartotta nyolcaddöntőbe jutási reményeit a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Az utolsó szalmaszálba kellett belekapaszkodnia a Szegednek a nyolcaddöntőbe jutás szempontjából, ennek megfelelően nagy lendülettel - és ami még fontosabb, nagyon jól - kezdett a szombati mérkőzésen. A fehéroroszok az első góljukat csak a 10. percben szerezték, de azután is gond volt a támadójátékukkal, illetve Mikler védett szenzációsan, így aztán a vendégek edzője 6-2-nél időt kért.
A Szeged továbbra is extázisban játszott, kettős emberhátrányban nem kapott gólt, a 20. percben pedig már 9-3-ra vezetett. A Dinamo újból időt kért, de ez sem segített. Az első találat, amelyet a minszkiektől nem Szevaljevics lőtt, a 27. percben esett. Mindent elárul a Tisza-partiak remekléséről, hogy az első félidőben csupán öt gólt kaptak. Ehhez Mikler 64 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá.

A szünetet követően rendezettebbé vált a Minszk játéka, ez arra volt elegendő, hogy innentől felváltva estek a találatok. A hazaiak egymást követő három gólját Ancsin szerezte, majd Larholm sikeres megmozdulásai következtek.
Ahogy egy kicsit fellazult a hazai védelem, Skaliczki László vezetőedző időt kért (43. p: 19-13). Sulc kiállítása is jelezte, hogy kisebb hullámvölgybe kerültek a szegediek, ám Mikler lélektanilag fontos pillanatban büntetőt védett, majd Ancsin megint villant.
Egyre feszültebb lett a hangulat, a bírók kiállításokkal próbálták megfékezni az indulatokat. Az emberelőnyökből jobban jött ki a Minszk, és az 55. percben felzárkózott 23-21-re. Sulc gólja jókor esett, Lasica pedig eldöntötte a két pont sorsát.
A Szegeddel bő egy hét alatt nagyot fordult a világ: az előző fordulóban gyenge játékkal kikapott a rivális Schaffhausen otthonában, most pedig - ha a svájciak nem nyernek majd Zágrábban - a csoportkör zárásaként még egy berlini vereség is elég lehet a továbbjutáshoz.

Férfi BL, 9. (utolsó előtti) forduló, D csoport:
PICK SZEGED-DINAMO MINSZK 26-21 (12-5), Szeged, játékvezetők: Poulsen, Mortensen (dánok).
SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 7, Balogh, Blazsevics, Buday 3 (1), Czina, Kekezovics, Larholm 5 (3), Lasica 1, Nagy N., Pribanic 2, Prodanovics, Sulc 3, Vadkerti 2, Zubai 3
MINSZK: Pejanovics, Bogdanov, Mijatovics (kapusok), Atman, Babicsev, Brouka 1 (1), Cepulis 1, Doroscsuk 1, Nikolics 2, Nikulenkau 5, Onufrijenko, Osztrusko 5, D. Rutenka, Sevaljevics 5 (1), Seveljev, Szkopincev, Sztecjura 1
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
Barcelona (spanyol)-Croatia Zagreb (horvát) 35-25 (19-10)
Schaffhausen (svájci)-Füchse Berlin (német) 35-40
Az állás: 1. Barcelona 16 pont, 2. Berlin 14, 3. Minszk 11, 4. Szeged 6, 5. Schaffhausen 4, 6. Zagreb 3

B csoport:
Celje (szlovén)-Constanta (román) 24-19 (11-6)
Vasárnap játsszák:
Atlético Madrid (spanyol)-Sävehof (svéd) 17.00
THW Kiel (német)-MKB Veszprém 19.00
Az állás: 1. Veszprém 16 pont/8, 2. Kiel 12/8, 3. Madrid 8/8, 4. Celje 6/9, 5. Sävehof 4 (227-269), 6. Constanta 4 (209-255)
A csoportokból az első négy jut a nyolcaddöntőbe.