Elfogytak a magyarok

2013. 01. 02.

Nem sikerült jól az idei első WTA-hét a magyar játékosok számára.

Mindhárom e heti WTA versenyen indult magyar játékos főtáblás győzelmet azonban nem tudtak felmutatni.

Babos Timi az 500.000 dolláros kínai versenyen kezdte meg a szezont ahol azonban először párosban szenvedett vereséget a luxemburgi Minella oldalán, majd a selejtezőből felkerült svájci Vögele (92.) ellen kapott ki az egyéni főtáblán.

"Sajnos Timit már a mérkőzés elején „cserbenhagyta” a tenyerese, két perc alatt eltűnt két hónap munkája. Nem játszott jól, meg kell fejteni, miért esett vissza a teljesítménye az edzésekhez, az edzőmeccsekhez képest. Ma rossz döntéseket hozott a fontos pontoknál, könnyű gémeket ajándékozott az ellenfeleknek. Hiába kiváló a taktikája, hiába kiváló a kondíciója, a mérkőzésen begörcsöl. Pedig az edzéseken jól játszott jó játékosok ellen” – mondta Timi édesapja, Babos Csaba.

Timi legközelebb a hobarti WTA tornán lép majd pályára, elképzelhető, hogy a selejtezőből indulva, talán jobbat is tenne neki az Ausztrál Open előtt, ahol már mindennek működnie kell.

A verseny másik magyarja, Czink Melinda kikapott a 4. kiemelt tajvani Hsiehtől (25.), míg Marosi Kati és a horvát Jurak a brisbane-i páros első körben 62 64-re kikapott az 1. kiemelt Errani/Vinci kettőstől.

Arn Gréta (114.) visszatért két évvel ezelőtti sikereinek színhelyére, az aucklandi WTA versenyre, ahol ezúttal a selejtezőből kellett indulnia és bár a kvali döntőjében kikapott a 211. helyen álló thaiföldi Luangnamtól szerencsés vesztesként feljutott a főtáblára.
Ott a magyar teniszezőnő két sima játszmában (6:2, 6:2) vereséget szenvedett az első helyen kiemelt lengyeltől a teniszverseny első fordulójának keddi játéknapján.
A világranglista negyedik helyén álló 23 éves lengyel játékosnak hetven percébe telt, hogy rendkívül erőteljes alapvonaljátékával legyőzze a selejtezőből szerencsés vesztesként felkerülő magyar ellenfelét.
A címvédő kínai Cseng Csie után Arn a második olyan korábbi győztese az új-zélandi versenynek, aki az idén az első fordulóban búcsúzni kényszerül. A magyar játékos 2011-ben diadalmaskodott Aucklandben.

(Forrás: MTI, mtsztenisz.hu)