Elkezdődött a Cape Epic MTB maraton Dél-Afrikában

2013. 03. 19.

A Cape Epic legendás MTB maraton, amely sokak szerint az MTB „Tour de France” versenye. 8 nap, 1000 km, kőkemény afrikai terep.

A prológ szakaszon (22 km, 700 m szint) az olimpiai bajnok Jaroslav Kulhavy és csapattársa Christoph Sauser (Burry Stander-Songo Specialized) végig magabiztos előnnyel versenyeztek és az erős mezőnyhöz képest komoly fölénnyel győztek. A második helyen a José Antonio Hermida – Rudi Van Houts (Merida), míg a harmadik helyen a Marco Aurelio Fontana – Manuel Fumic (Cannondale) páros végzett.

A nők mezőnyében Jane Nuessli és Esther Süss (BMC Wheeler) voltak a leggyorsabbak, utóbbi összesen a 18. szakaszgyőzelmét szerezte meg a Cape Epic indulásai során, nincsen eredményesebb női versenyzője az eseménynek.

A versenyen olyan hírességek is indulnak mint Alain Prost Forma-1 világbajnok és Tom Ritchey az MTB legendás versenyzője és alkatrész fejlesztője, gyártója. A magyar induló, Szentgyörgyi Krisztián (Northern Crocodiles/Trollope/X2S TEAM) az összetett 408. helyén (Kategória 123.) ért célba dél-afrikai csapattársával.

A prológ és egyben az összetett eredményei: 1. Christoph Sauser – Jaroslav Kulhavy (Burry Stander-Songo) 55:10,1, 2. José Hermida – Rudi Van Houts (Multivan Merida) +1.07, 3. Marco Aurelio Fontana – Manuel Fumic (Cannondale) +1.24

(Forrás: terepsport.hu, Foto: Cape Epic, Szentgyörgyi Krisztián)