Erdélyi Zsófia a legjobb magyar női maratonon

2016. 08. 14.

Vasárnap rendezték a riói olimpia női maratoni futó versenyszámát, melyben legjobb magyarként Erdélyi Zsófia az 52. helyen fejezte be a versenyt. A viadalon 156-an álltak rajthoz, köztük három magyar.

A korábbi esős idő vasárnapra meleggé változott, így a futóknak a nagy páratartalommal is meg kellett küzdeniük. Erdélyi Zsófia az első 5 km után még csak a 112. helyen haladt, aztán folyamatosan zárkozott följebb, féltávnál már a 86. volt. A táv második felében is folytatta előretörését, végül az 52. helyen ért célba, 15 perccel a győztes kenyai Sumgong után. Egyéni legjobbjától mintegy három és fél perccel elmaradt.

Papp Krisztina első ötöse után még csak a 134. volt, féltávnál már 30 pozícióval előrébb jegyezték a mezőnyben. A táv második felében még előrébb tudott jönni, közel 40 helyezést javítva végül a 65. pozícióban zárta a versenyt – egyéni legjobbjától ő is messze, mintegy öt perccel elmaradt.

A női maratoni harmadik magyar indulója, Szabó Tünde a 130. pozícióban haladt az öt kilométeres kapunál, majd féltávnál 111. volt. A második felén a távnak többet tudott javítani, olyannyira, hogy végül a 83. pozícióban zárt. Egyéni csúcsát ő sem tudta megdönteni, három és fél perc hiányzott hozzá.

Eredmények, női maraton:
1. Jemima Sumgong (Kenya) 2:24:04 ó, ...52. Erdélyi Zsófia 2:39:04, ...65. Papp Krisztina 2:42:03, ...83. Szabó Tünde 2:45:37.

A magyar atléták közül még Gyurkó Fanni és Staicu Simona futotta meg az olimpiai szintet, de az olimpián nemzetenként három sportoló indulhat, így az időeredmények alapján rangsoroltak.

(MOB-MTI, fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)