Euro 2012: újabb holland vereség, ezúttal Németországtól

2012. 06. 13.

Második mérkőzésén a második vereségét szenvedte el a holland labdarúgó-válogatott a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság csoportkörében.

Mindkét gárda a biztonságra fektette a hangsúlyt, így a találkozó elején nem sok helyzet alakult ki. A hollandok birtokolták többet a labdát, ennek ellenére a németek szerezték meg a vezetést, egy remek Schweinsteiger-Gomez összjáték végén utóbbi talált a kapuba. A Bayern-duó szűk negyedóra múlva szinte lekopírozta az első gól előtti összjátékot, és növelte a Löw-legénység előnyét.
Bert van Marwijk a szünetben hiába hozta be Huntelaart és van der Vaartot, ez nem sokat lendített a hollandok játékán, sőt, továbbra is a németek játszottak fölényben. Ennek ellenére a 73. percben megszületett az Eb első holland gólja van Persie nagyszerű lövéséből. A holland fellángolás ugyanakkor nem tartott sokáig, így a hajrában az eredmény már nem változott.
A németek így közel kerültek a továbbjutáshoz, ugyanis a zárófordulóban elég pontot szerezniük a dánok ellen, vagy a hollandoknak a portugálok ellen. A vb-ezüstérmes Oranje ugyanakkor már csak akkor juthat tovább, ha legyőzi a portugálokat, és a németek nyernek a dánok ellen.

A portugál válogatott fordulatos mérkőzésen győzte le a dánokat a B-csoport 2. fordulójában.
A lvivi összecsapás első félidejében a portugálok futballoztak fölényben és Pepe, valamint Helder Postiga góljával megérdemelten tettek szert kétgólos előnyre, ám Bendtner nem sokkal a szünet előtt szépített. A fordulást követően a dánoknak futniuk kellett az eredmény után, Cristiano Ronaldo egy kontra révén eldönthette volna a találkozót, de hibázott, Bendtner azonban nem tette meg a portugáloknak ezt a szívességet, és egyenlített. Ekkor azonban még nem volt vége, ugyanis a csereként beállt Varela egy bombagóllal megszerezte a portugáloknak a három pontot.

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Dánia-Portugália 2-3 , Lviv, 30 ezer néző, v.: Craig Thomson
Portugália: Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao - Raul Meireles (Varela, 84.), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Nani (Rolando, 89.), Helder Postiga (Nélson Oliveira, 64.), Cristiano Ronaldo
Dánia: Andersen - Kjaer, Jacobsen, Agger, S. Poulsen - Kvist, Zimling (J. Poulsen, 16.) - Krohn-Dehli (Schöne, 90.), Eriksen, Rommedahl (Mikkelsen, 60.) - Bendtner
gól: Bendtner (41., 80.), illetve Pepe (24.), Postiga (36.), Varela (87.)
sárga lap: Raul Meireles (29.), Ronaldo (90.), illetve J. Poulsen (56.), Jacobsen (81.)

Hollandia-Németország 1–2, Harkiv, Metaliszt Stadion, 30 000 néző. V: Eriksson (svéd)
HOLLANDIA: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – N. de Jong, Van Bommel (Van der Vaart, a szünetben) – Robben (Kuyt, 83.), Sneijder, Afellay (Huntelaar, a szünetben) – Van Persie
NÉMETORSZÁG: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Müller ( L. Bender, 90.), Özil (Kroos, 80.), Podolski – Gomez (Klose, 72.)
Gólszerző: Van Persie (73.), ill. Gomez (24., 38.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA : 1. Németország 2 2 – – 3–1 6, 2. Portugália és Dánia 2 1 – 1 3–3 3, 4.Hollandia 2 – – 2 1–3 0