EuroChallenge kupa: A Körmend első győzelme, nem volt esélye az Atomerőműnek a címvédő ellen

2013. 11. 20.

Nagyon erős kerettel érkezett Paksra az EuroChallenge Kupa tavalyi győztese, az orosz Krasnye Krylia Samara, soraiban többek között a válogatott Ponkrashovval. Braniszlav Dzunics bemelegítés közben elmondta, ez lesz az idén az ASE-val a legnehezebb meccsük.

Nichols pontjaival gyorsan vezetést szerzett a vendég, de Körtélyesi, és McGruder egalizált. A 3 percben Pushkov ziccere után 5-10-t mutatott az eredményjelző. Ennyi idő után már látszott, hogy nagyon gyors, és pontos játékot játszik a KK. Szabó Zsolt révén egy pontra csökkent az ASE hátránya, de a két Wright révén 8-0-s rohammal válaszolt az orosz csapat. Braniszlav Dzunics időkérése után Tóth Ádám „verekedett” be egy duplát a palánk alatt, majd McGruder szórt be egy közép távolit, és máris 4 pontra olvadt a hátrány. Ritmust váltottak a vendégek, és ismét jelentős előnyre tettek szert.

A második felvonás rémálom volt az ASE számára, Medve Máté 6 pontján kívül más nem ért el találatot, a KK azonban szinte akkor talált be, amikor akart. Rengeteg rossz passz, eladott labda, és célt tévesztett dobás jellemezte a paksiak játékát, az oroszok pedig kíméletlenül kihasználták a legkisebb hibát is.

A harmadik negyedben már nem pörögtek úgy a vendégek, de még így is növelték előnyüket. Az ASE-ból Szabó, a vendégeknél Zabelin támadta legeredményesebben az ellenfél kosarát.
Az utolsó felvonásban már a cserék is szóhoz jutottak a vendégeknél, és a hazai játékosok is jobban céloztak, de így is nagy különbséggel nyert a vendégcsapat.

Mestermérleg:
Braniszlav Dzunics, az ASE edzője:
Megkaptuk az ízelítőt egy nagyon jó csapattól, akik nagyon jól játszottak, és mi nem tudtunk sokat tenni ellene.
Sergey Bazarevich, a Szamara edzője:
A hazai csapatnak nem volt szerencséje, mert elbuktuk az utolsó meccsünket, és most nagyon bizonyítani akartunk, és az egész első félidő során nagyon koncentráltan játszottunk. Úgy érzem jobb csapat vagyunk, az ASE próbált küzdeni, de ez most nem volt elég.

EuroChallenge, 3. forduló,

B csoport:
Atomerőmű SE – Krasnye Krylia 56–89 (16–25, 6–30, 14–18, 20–16), ASE Sportcsarnok
ASE: Kovács Á. 3, McGruder 12/6, Körtélyesi 2, Szabó Zs. 12/6 , Jones 3. Csere: Eilinsfeld 6, Medve 6, Baki -, Vaugh 8, Tóth Á. 8.
Krylia: J. Wright 17/3, Miles 8, Nichols 10, Pushkov 2, Martynov 3/3. Csere: Zuev -, Pokrashov 16/6, Chebanenko 2, Vasiliev -, B. Wright 17/3, Zabelin 14/6.

A körmendi csapat és a szurkolók is megérezték a győzelem illatát. Ferencz az első félidőben mutatott gyenge játékát feledtetve vált a hazaiak vezérévé. A nyomás a vendégeken kezdett nőni, hiszen a Körmend került, mind matematikai, mind pedig lélektani előnybe. Egy percen belül már csak faultokkal próbáltak operálni a vendégek, de a Körmend magabiztosan értékesítette azokat. A 100. pontot Török dobta be, ezzel nem csak egy láda sört kellett vennie a csapatnak, de még 4 pontos előnyt is szerzett. 13 másodperccel a vége előtt, még így sem lehettek nyugodtak a vasiak, az ukránok ugyanis folyamatosan tapadtak. Kutasi büntetője azonban beállította a végeredményt, a 2 másodperc kevés volt már a Kijevnek a pontszerzésre.

Hencsey Tamás, a Körmend edzője:
Gratulálok minden körmendinek, vezetőnek, játékosnak, szurkolónak. Nagyon rosszul kezdtük a meccset. Az elején nem működött semmi. Nagyon mélyről kellett visszajönnünk, de aztán az utolsó 15 percet megnyertük 17 ponttal, ezzel pedig megnyertük a mérkőzést.
Vitalij Chernij, a Kijev edzője:
Gratulálok a Körmendnek. Egészen a harmadik negyedig nagyon jól uraltuk a meccset, aztán a harmadik negyedben valami megszakadt. Nem működött a védekezés és a támadás sem. Nem tudtunk olyan keményen védekezni, ahogy azt a szituáció megkívánta volna. A hazaiak minden hibánkat kihasználták. Az ukrán bajnokságban is nehéz meccs vár ránk, de bízom benne, hogy meg tudjuk mutatni, hogy ennél tudunk mi többet is.

D csoport
Inkognito Fachion Körmend BC – BC Kijev 103-99 (15-18, 22-28, 19-23, 30-17, 17-13), Körmend, Városi sportcsarnok, 600 néző
Körmend: Fears –, Moore 21, Ferencz 25/12, Török 6, Rakocsevics 23 Cs.: Fodor G. 4 , Grebenár -, Farkas 3/3, Kusnyer 8/3, Kutasi 5, Sonyák 4.
Kijev: Coleman 4, Podolyan 11, Humphrey 26/12, Bobrov 17, Davis12 Cs.: Krutous 2, Sandul -, Otverchenko 9/3, Mitchell 10/3 , Kondratyev 5.
Kipontozódott: Podolyan (40.), Rakocsevics (40.)

(Forrás: bb1.hu)