Eurochallenge Kupa: bejutott a Szolnok a Final Fourba

2014. 03. 18.

A Szolnoki Olaj KK bravúrral 78-60-ra győzött az észt Tartu Rock vendégeként kedden a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa két sikerig tartó negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-re megnyerte a párharcot, és bejutott a négyes döntőbe.

A friss magyar kupagyőztes a múlt keddi első mérkőzésen 87-83-ra kikapott Tartuban, majd két nappal később 80-73-mal revánsot vett a Tiszaligeti csarnokban.

A harmadik felvonást 5-0-lal kezdte az észt bajnok, ám a súlyos sérülése után Oroszországból visszaigazolt magyar válogatott, Trotter Obie triplájával nemsokára már 12-13 állt a nagyórán.

A második negyedben Lóránt Péter is betalált kintről, a csapatkapitány Báder Márton pedig remekül dolgozott a palánk alatt, és hibátlanul büntetőzött, a rivális pedig három és fél percen keresztül tehetetlenül nézte az Olaj 9-0-ás rohamát.

A nagyszünetben 29-32 volt az állás.

Térfélcsere után a baltiak - szokásuktól eltérően - továbbra is gyengén dobták a hármasokat, Dragan Aleksic együttese pedig a 26. percben már 45-34-re elhúzott. Báder négy személyi hibával a kispadra kényszerült, de Justin Holiday újabb triplájának köszönhetően így is 39-51-ről indult a negyedik játékrész. Trotter is összeszedte negyedik faultját, a játékvezetők hoztak néhány vitatott döntést, hét perccel a vége előtt azonban még mindig tíz pont volt a Tisza-partiak előnye.

Vojvoda harmadik hármasa után 51-65-öt mutatott az eredményjelző, a hátralévő időben a vendégek már 20 pontra is növelték előnyüket, és 2012 után ismét bejutottak a Final Fourba.

Az április 25-27. között sorra kerülő négyes döntőben - amelynek helyszíne még nem ismert - a Szolnok ellenfele az orosz Ljuberci lesz, a másik ágon az olasz Reggio Emilia és a török Gaziantep találkozik.

A Szolnok sorozatban negyedszer szerepel az Eurochallenge Kupában. A piros-fehér csapat két éve a Final Fourba jutott - akkor a negyeddöntő harmadik meccsén a lett Ventspils csarnokában diadalmaskodott, és Debrecenben végül a negyedik helyet szerezte meg.

KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
TARTU ROCK (észt)–SZOLNOKI OLAJ KK 60–78 (14–16, 15–16, 10–19, 21–27), Tartu, 2200 néző. Vezette: Aunkrogers (lett), Beljakov (orosz), Hosselet (francia)
TARTU: Peciukevicius 10, DORBEK 12/6, KURBAS 11/3, Dilys 9/3, Talts 1. Csere: Eichfuss 1, Toome 3/3, Simpson 6, Kriisa 2, Doronin 3, Vene 2, Meister
SZOLNOK: Simon B. 3, VOJVODA 9/3, HOLIDAY 18/12, LÓRÁNT 15/6, Keller 4. Csere: BÁDER 18, Pilcsevics 2, TROTTER 6/6, Milosevics 3
Kipontozódott: Dorbek (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1, a Szolnok javára
MESTERMÉRLEG
Gert Kullamäe, a Tartu edzője:
– Megérdemelte a Szolnok a győzelmet, mert erősebb és higgadtabb volt ezen a mérkőzésen. Báder Márton visszatérése sokat nyomott a latban, vele már túlerőben volt a magyar csapat a palánkok alatt. Mi pocsékul dobtuk a büntetőket és a triplákat, így nem lehet nyerni hazai pályán.
Dragan Alekszics, a Szolnok edzője:
– Mindent vagy semmit típusú csata volt. Mi egy ötperces rossz periódustól eltekintve kontrolláltuk a meccset, és rá tudtuk kényszeríteni a mi akaratunkat a Tartura, amely gyakran siettette a támadást és nem találta a ritmust. Bátor és koncentrált volt csapatom, nagyon büszke vagyok a fiúk teljesítményére és természetesen arra, hogy bent vagyunk a négyes döntőben!

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Szolnoki Olaj–BC Triumph Ljuberci Moszkva Region (orosz)
Reggio Emilia (olasz)–Royal Hali Gaziantep (török)

Játék nélkül veszített és pénzbüntetést kapott a Szolnok

Az Adria-liga vezetősége 20–0-s gólkülönbséggel elvette a Partizan elleni, le nem játszott mérkőzést a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapatától, emellett ötezer eurós (1.55 millió forint) bírságot szabott ki a klubra.

A Tisza-partiak pénteken a vasárnapra tervezett belgrádi mérkőzés elhalasztását kérték az Al versenyirodájától arra hivatkozva, hogy az Eurochallenge-ben negyeddöntőbeli kötelezettségeik miatt nem tudnak elutazni az összecsapásra. Az Adria-liga a honlapján kedden tette közzé az ítéletet, amely az indoklás szerint a szabályzat vonatkozó cikkelye alapján született meg.
Tóth Zoltán ügyvezető a BB1.hu szakportálnak elmondta, két levelet kaptak az Adria-ligától, amelyek ellentmondanak egymásnak.

„Az egyikben arról kaptunk értesítést, hogy a Partizan elleni mérkőzést egy új időpontban fogjuk lejátszani, ma viszont jött egy határozat, amely a büntetési tételeket tartalmazta. A korábbi időszakban is éreztünk már ellenszenvet a csapatunk iránt, természetesen a döntést tudomásul vesszünk, nem fogunk fellebbezni ellene, hiszen nem kívánunk szélmalomharcot folytatni” – fogalmazott.