Eurochallenge Kupa: negyeddöntős a Szolnok

2014. 02. 26.

A nyolcaddöntős szakasz utolsó fordulójában a Szolnoki Olaj legyőzte kedden a vendég francia Cholet-t, ezzel továbbjutott a negyeddöntőbe a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupában.

A nyolcaddöntős szakasz zárása előtt a J csoportban a Szolnok mellett a szlovén Novo Mesto és az olasz Reggio Emilia is 3/2-es győzelmi mérleggel állt, a sereghajtó Cholet-nak (1/4) már nem maradt esélye arra, hogy a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikén végezzen.

A Tisza-parti alakulat - amely két éve Eurochallenge négyes döntőt vívott Debrecenben - így abban a tudatban kezdett a franciák ellen, hogy ha győz, akkor biztosan negyeddöntős, ha viszont kikap, akkor csak úgy juthat tovább, hogy a másik meccsen az olaszok nyernek Szlovéniában.

A Szolnok önbizalmát növelhette, hogy egy hónapja 85-70-re nyert Cholet-ban, és hogy a múlt héten influenzás csapatkapitány, Báder Márton, illetve a sérült Willie Warren is vállalta a játékot.

A hazai pontgyártást a szombaton az Adria Ligában az Igokeának 28 pontot szóró Vojvoda kezdte meg, Báder viszont a 3. percben két személyi hibával leült.
Néhány elrontott támadás ellenére a friss magyar kupagyőztes hozta a nyitónegyedet, majd - noha az ottani bajnokságban jelenleg csak 13. ellenfél többször is három pontra feljött - a folytatásban is kézben tartotta a meccset.

A leindításokból szerzett pontok aránya 11-0, a hárompontosoké pedig 5-0 volt, Simon Balázs utolsó másodperces találatával a nagyszünetben 41-32-t mutatott az eredményjelző.
A második félidőre a bokasérülést szenvedett Vojvoda nélkül jött ki az Olaj, amely a 35. percben így is 16 ponttal elhúzott (50-34). A szerb Milosevic óriási zsákolása után már ünneplésbe fogott a kétezres publikum, az utolsó játékrész 60-43-ról indult.

Itt kissé megtorpant Dragan Aleksic együttese, majd 62-56-nál Holiday triplája megnyugtatta a kedélyeket, de a hajrára még egyszer öt pontra felzárkózott a Cholet. Ennél kisebb azonban már nem lett a különbség, így a házigazdák sikerükkel bejutottak a nyolc közé.

A csoport másik meccsén a Novo Mesto hosszabbítás után kikapott a Reggio Emiliától, így a Szolnok csoportmásodikként lépett tovább, azaz nem kezdheti majd pályaelőnyből a negyeddöntőt.

A kieséses rendszerű, s az egyik csapat második sikeréig tartó negyeddöntő március 11-én kezdődik.
A magyar csapat vezetőedzője, Dragan Aleksic a mérkőzés után azt mondta, a végén kissé passzívak lettek a rájuk nehezedő nyomás miatt, és adtak pár esélyt az ellenfélnek.
Báder Márton csapatkapitány szerint nem volt izgalmas a meccs vége sem, a győzelmük nem forgott veszélyben.
„Múlt csütörtökön belázasodtam, de vasárnap már tudtam edzeni, lassan rendbe jövök”- mondta még.
Simon Balázs, a szolnokiak irányítója úgy fogalmazott, a hajrában picit megzavarodtak a franciák letámadásától, de végül meglett a meccs. „32 percig jól játszottunk” - jelentette ki.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
2. CSOPORTKÖR, J-CSOPORT, 6. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–CHOLET BASKET (francia) 74–67 (20–17, 21–15, 19–11, 14–24), Szolnok, 1750 néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Perlic (horvát), Clivaz (svájci)
SZOLNOK: Rakics 8, VOJVODA 12/3, HOLIDAY 22/18, Lóránt 5, Báder 4. Csere: Keller Á. 2, SIMON B. 6, MILOSEVICS 11, Warren 4, Ivosev
CHOLET: Goods 6, Wilson 4, Cox 9, Jomby 6, Marquis 4. Csere: CHATFIELD 14/12, Kante 6, Burrell 1, HO YOU FAT 11, Moendadze 2, Morin 4
MESTERMÉRLEG
Dragan Alekszics, a Szolnok edzője: – Nagy nyomás alatt játszottunk, ez meg is látszott a meccs elején. Aztán szépen összekaptuk magunkat, és jól is kosárlabdáztunk. Vojvoda Dávid sajnos megsérült, de még így is tudtuk növelni az előnyünket. A végén talán már nem koncentráltunk eléggé, és felzárkóztak a franciák. A csoportmeccseken nyújtott teljesítményünk alapján megérdemelten jutottunk tovább.
Jim Bilba, a Cholet másodedzője: – Győzni jöttünk Szolnokra. Volt egy időszak, amikor a hazaiak jobban játszottak nálunk, s tetemes előnyt szereztek. Mi azonban nem adtuk fel, felzárkóztunk a hajrában, és majdnem egylabdás meccset erőszakoltunk ki. Elégedettek vagyunk a játékosok hozzáállásával.
Novo Mesto (szlovén)-Reggio Emilia (olasz) 66-69 - hosszabbítás után
A csoport végeredménye: 1. Reggio Emilia 10, 2. Szolnok 10, 3. Novo Mesto 9, 4. Cholet 7
Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény dönt.

A nyolc közé jutó csapatok: Reggio Emilia (olasz), SZOLNOKI OLAJ, Tartu University Rock (észt), Krasznije Krilja Szamara (orosz), Royal Hali Gaziantep (török), BC Triumph Ljuberci Moszkva Region (orosz), Ural Jekatyerinburg (orosz), Cmoki Minszk (fehérorosz)