Euroliga: Fontos Sopron-győzelem, feledtethető győri bukta

2013. 01. 24.

A magyar bajnok Győr egyértelmű, 81–70-es vereséget szenvedett a török Tarsus vendégeként (A-csoport), a Sopron ellenben 65–57-re győzött a román Targoviste otthonában (B-csoport) a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján.

A győriek jól kezdtek Törökországban, két perccel az első negyed vége előtt öt ponttal vezettek (15–20), csakhogy rövid leblokkolás következett, a hazaiak 13–2-es rohammal büntettek, és kényelmes fórral (28–22) fordultak a második tíz percre. A második negyed hét török ponttal kezdődött, és a pontosabban dobó, mindkét palánk alatt hatékonyabban lepattanózó Tarsus tovább pumpálta előnyét.

A második félidőben folytatódott Fűzy Ákos kényszerűségből átalakított csapatának kínszenvedése, Deniz Colakuglu gyors indítást követően szerzett kosara után megvolt a „közte húsz" is (66–46), majd Melissa Can, a mezőny legeredményesebbje (22 pontnál tartott ekkor) kézbesítette a következő kosarat is.

Noha a meccs az utolsó játékrész kezdetére eldőlt, a győriek nem nyugodtak bele az eredménybe, és 72–48 után egy huszáros 15–0-s rohammal tisztességes távolságon belülre zárkóztak, és kis híján tíz pont alá szorították a különbséget.
Erdal Yegin: – Noha nincs esélyünk a továbbjutásra, megmutattuk, hogy tudunk jól játszani. Annak ellenére, hogy három fontos játékosa nélkül játszott, szívósan küzdött a Győr.
Fűzy Ákos: – Nagyon rosszul védekeztünk, könnyű kosarakat kaptunk gyorsindításokból és a lepattanóharc elveszítéséből. A második félidőben nagyszerűen küzdöttünk, ami fél siker a mi helyzetünkben.

Mivel a Brno kikapott a Rivas Ecópolistól. Ez egyben azt jelenti, hogy a magyar csapat továbbjutott.

A tíz forduló után két győzelemmel és nyolc vereséggel álló soproniak - akik 2009-ben Euroliga négyes döntőt játszottak - nagyon erősen kezdtek a 3/6-os győzelmi mérleggel rendelkező Targoviste ellen, remek játékuknak az lett az eredménye, hogy jelentős, kilencpontos előnyre tettek szert az első tíz percben.
A hazai alapszakaszt veretlenül megnyerő zöld-sárgák a következő negyedben sem engedtek ki, és bár a hazaiak közelebb kerültek, a nagyszünetre így is a magyar csapat vonulhatott komoly, 12 pontos vezetés birtokában az öltözőbe.
Székely Norbert együttese a folytatásban legfőképpen az eredmény megtartására törekedett. A harmadik 10 percet a román gárda nyerte, de csupán egy ponttal.
A soproniak részéről a szerb Jelena Milovanovic, az amerikai Amber Holt, valamint a honosított Krnjics Szara teljesített a legjobban, ők mindhárman tíz pont fölé jutottak, a múlt héten a Fenerbahcének 24 pontot szóró Shenise Johnson ezúttal 10, az élsportba nemrég visszatért Cserny Réka pedig 7 ponttal vette ki részét a magyar csapat sikeréből.
A 3/8-as mérleggel álló soproniak egy hét múlva az orosz Orenburgot fogadják az alapszakasz zárófordulójában.
Florin Nini: – A Sopron remekül játszott. Nagy árat fizettünk az apró hibákért, elúszott rajtuk a meccs.
Székely Norbert: – Nagyszerű csapatmunkával sikerült nyernünk. Ezúttal valóban az jelentette a különbséget, hogy mi csapatként jobban teljesítettünk.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

A-CSOPORT
TARSUS BELEDIYESPOR (török)–HAT-AGRO UNI GYŐR 81–70 (28–22, 22–15, 20–11, 11–22), Mersin, 250 néző. V: Dodds (brit), Rainisch (izraeli), Faur (román)
TARSUS: ROBINSON 13, Askin 7/3, Colakoglu 6, MILTON-JONES 24, CAN 24. Cs: Jansone 2, Talaslioglu 5/3, Tabakci, Yildizhan
GYŐR: HURST 26/6, Rasheed 12/3, Raksányi, Őri 7/3, Dobos Á. 8. Cs: Laklóth 11/3, Simon Zs. 6, Semsei, Nagy D
Szpartak Moszkva (orosz)–Wisla Can-Pack (lengyel) 89–63
Rivas Ecópolis (spanyol)–Brno (cseh) 67–50
A csoport állása: 1.Szpartak Moszkva (orosz) 9/2 20, 2.Bourges (francia) 7/3 17, 3.Rivas Ecópolis (spanyol) 6/4 16, 4.UNI GYŐR 5/6 16,5.Kraków (lengyel) 5/5 15, 6.Tarsus (török) 2/8 12, 7.Brno (cseh) 2/8 12

B-CSOPORT
MUNICIPAL TARGOVISTE (román)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 57–65 (9–18, 14–17, 17–16, 17–14), Targoviste, 1800 néző. V: Mazics (szerb), Mehandiev (bolgár), Kunosic (bosnyák)
TARGOVISTE: Miljkovics 6, Stoenescu 6/6, MARGINEAN 17/3, Robbins 6, MATICS 9. Cs: Pop 2, Ajavon, Tyihonyenko 11, Filip
SOPRON: FEGYVERNEKY 9, HOLT 11/3, Johnson 10, Krnjics 11, MILOVANOVICS 15/3. Cs: Cserny 7, Zsovár 2
Kipontozódott: Johnson (23. p.), Miljkovics (39. p.), Ajavon (40. p.)
Fenerbahce (török)–Arras (francia) 81–75