Euroliga: hazai vereséggel búcsúzott a Győr az európai kupától

2013. 02. 23.

A Győr hazai pályán 77-68-as vereséget szenvedett a török Fenerbahcétól a női kosárlabda Euroliga két győzelemig tartó nyolcaddöntőjének második, pénteki mérkőzésén, ezzel búcsúzott a sorozattól.

A nyolcaddöntő keddi nyitányán Isztambulban 93-61-re alulmaradt magyar bajnokcsapat - amely fennállása során először jutott be az Euroliga rájátszásába - kiválóan kezdte a párharc második felvonását, és az ausztrál Natalie Hurst vezetésével 24-19-re hozta a nyitónegyedet.

A folytatásban Laklóth Anna és a nemrég érkezett spanyol center, Cindy Lima révén 14 pontra nőtt a remekül lepattanózó győriek előnye (42-28), ekkor a cserék által szerzett kosarak aránya 16-0 volt.

A Fenerbahcében a három napja 28 pontot szóró, ex-soproni Ivana Matovic ismét csapata vezére volt, és a nagyszünetig 15 pontot szerzett. A félidőben 44-36 volt az állás.

Fordulás után a riválisnál rákapcsolt a Sopronban ugyancsak megfordult, tavaly olimpiai bajnok amerikai Angel McCoughtry is, így hét perc alatt elolvadt Füzy Ákos együttesének előnye (48-48) - az időközben a havazás miatt jókora késéssel befutó Fener-tábor nagy örömére.
A következő hazai támadásból - egy török technikai hiba révén - öt pont született, az utolsó szakasz pedig 56-55-ről indult. Raksányi Krisztina bedobta harmadik tripláját is, hat pontos előnynél ismét a magyar szurkolók örülhettek, aztán McCoughtry 22. pontja megint a vendégek egyenlítését jelentette (63-63).

Cappie Pondexter hármasára Laklóth válaszolt, de 68-68 után az isztambuliak egy 9-0-s rohammal eldöntötték a csatát és a továbbjutást: ők kerültek be a nyolcas döntőbe, amelynek március 18. és 24. között Jekatyerinburg ad otthont.
Ezzel nincs már magyar női kosárcsapat az európai kupaporondon, a szintén Euroligában indult Sopron be sem jutott a rájátszásba.

„Ma 35 percig jobbak voltunk, utána jött az ellenfél fizikai ereje, besavasodtak, elfáradtak a lányok, mentálisan megrogyott a csapat - értékelt Füzy Ákos vezetőedző.
- Emberfelettit nyújtottunk, jó volt a ritmusunk, uraltuk a palánkok alatti teret, extázis közelben játszottunk, de összeroppantunk a végére. A második félidőben a Fener megmutatta, hogy miért ő játszik a nyolcas döntőben. Kifulladásig harcoltunk, emelt fővel búcsúztunk egy szép meccsen.”

Raksányi Krisztina:
"Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, mert úgy érzem, jól játszottunk. Bebizonyítottuk, hogy valóban több van bennünk, mint amit az első meccsen kiadtunk magunkból."