Európa-kupa: Negyedszer is kikapott a Fehérvár

2013. 11. 07.

Az Alba Fehérvár kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, így továbbra is nyeretlen a kontinentális vetélkedésben.

Az első Európa Kupa-szezonjukat három vereséggel kezdő fehérváriak villámrajtot vettek az 1/2-es győzelmi mérlegnél tartó Podgorica otthonában, ugyanis az első negyedet hétpontos vezetéssel zárták.
A folytatásban ugyanakkor már korántsem a magyar csapat kedve szerint alakultak a dolgok, a második és a harmadik játékrészt is komoly különbséggel elveszítette a fehérvári alakulat, amelynek így a zárófelvonásban már csak a felzárkózásra volt esélye.
Carlos Frade vezetőedző 0/4-es mérlegnél tartó együttese jövő szerdán a török Ankarát fogadja.

Eredmény,

Férfi Európa-kupa
4. forduló

F csoport
Buducnost Podgorica (montenegrói)-Alba Fehérvár 67-61 (10-17, 29-14, 16-9, 12-21)
a magyar csapat legjobb dobói: Moore 12, Somogyi, Juhos 10-10
TED Ankara (görög)–Nyizsnyij Novgorod (orosz) 72–73
PAOK (görög)–Himik Juzsnij (ukrán) 77–69