EYOF-arany után Eb-bronz

2017. 08. 21.

Az EYOF-győztes magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott a helyosztón 14 góllal győzte le Franciaországot, ezzel megszerezte a bronzérmet a szlovákiai U17-es Európa-bajnokságon. A kontinensviadal legjobb irányítójának a győri Pál Tamarát választották.

A találkozó roppant szorosan indult, felváltva vezettek a csapatok, és az első tíz perc után döntetlenre állt a találkozó. Ezt követően viszont váltani tudott Bohus Bea együttese. A folyamatosan javuló támadójátéknak, a jól működő védekezésnek és Magera Noémi remek védéseinek köszönhetően a félidő hajrájára négy góllal elhúztak a mieink. A játékrész végéig maradt a különbség, így 13-9-es magyar vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után ugyan az első gólt a franciák szerezték, de a 40. percre a magyar csapat hétgólos vezetésekor már nem volt kérdéses a bronzérmes kiléte. A folytatásban pedig még tovább nőtt a differencia, az ellenfelet láthatóan teljesen megtörte a mieink elsöprő játéka. A hajrában már tizennyolc góllal is vezettek Kácsor Grétáék, végül a franciák tizennégyre szépítettek (32-18). A magyar csapat rendkívüli magabiztossággal szerezte meg a bronzérmet.

A magyar válogatott az elmúlt tíz napban az EYOF-hoz hasonlóan remek teljesítményt nyújtott, s a norvégok elleni pontatlanabb produkció után javulni tudott, s a franciák ellen már újra a legjobb játékával rukkolt elő. A Bohus Bea irányította gárda egy hónap alatt megnyerte a győri EYOF-tornát, majd az U17-es Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett.

A döntőben a németek a második félidőben fordították meg a norvégok elleni találkozót, s végül öt góllal verték riválisukat és megszerezték az Európa-bajnoki aranyérmet.

Női U17-es Európa-bajnokság, Szlovákia

A 3. helyért:
MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 32-18 (13-9)
MAGYARORSZÁG: Magera, Szabó D. (kapusok), Afentáler 3, Arany 5, Borgyos 2, Gerháth 2, Kácsor 5, Kovács N., Kuczora 3, Pál 6, Schatzl Nat., Simon 1, Szilovics, Tóth N. 2, Vámos 3, Varga E.. Szövetségi edző: Bohus Beáta.