Másodszor is döntetlent játszott a férfi vízilabda-válogatottunk

Ezüstéremmel debütált a férfi pólósok új kapitánya – hétvégi összefoglaló

2017. 02. 13.

Február második hétvégéje leginkább a hazai rendezésű sportversenyekről szólt, amelyeken riói olimpikonjaink nem maradtak adósak a jó eredményekkel, érmekkel. Nézzük a legfontosabb eseményeket!

ALPESI SÍ

Kékesi Márton és Nagy Bence személyében először vettek részt magyar sízők a férfiak lesikló számában világbajnokságon a hétvégén St. Moriztban. A svájci viadalon a nemzetközi szövetség honlapja szerint Kékesi az 52. helyen ért célba, Nagy Bence helyezetlenül zárt. A nőknél Maróty Mónika 40. lett óriás-műlesiklásban, Vági Luca 45., Eigler Patrícia 48.

ATLÉTIKA

A riói olimpikon Krizsán Xénia nem talált legyőzőre ötpróbában a hétvégi fedett pályás atlétikai összetett magyar bajnokságon. Az MTK sportolója új, 4533 pontos egyéni csúccsal – több mint 600 pontos előnnyel – nyerte a viadalt csapattársa, Szabó Beatrix előtt. Krizsán a márciusi Európa-bajnokságra készül, ahol rajthoz áll a riói olimpiát szintén megjárt (és ott remekül szerepelve a 8. helyen záró – a szerk.) Zsivoczky-Farkas Györgyi is.

A teljes eredménysort ide kattintva találja.

BIRKÓZÁS

Hagyományteremtő céllal rendezték meg a hétvégén az I. Honvéd-kupát Budapesten, amelyen kötött- és szabadfogásúak egyaránt birkóztak – ez volt idén az első rangos hazai verseny. Ennél fogva több riói olimpikonunk is szőnyegre lépett: a Lőrincz-testvérek, Tamás (75 kg) és Viktor (85 kg) megnyerték súlycsoportjukat, ahogy a szabadfogású Ligeti Dániel (125 kg) is. A legnagyobb meglepetést Veréb István (86 kg) döntőbeli veresége okozta – őt Nagy Mihály gyűrte le.

ÖTTUSA

Elhunyt Ákos Ajtony kilencszeres magyar bajnok díjugrató, az öttusa válogatott volt lovasedzője – írja az öttusa szövetség hivatalos honlapja. 1977-ben Balczó András kérte fel, hogy vállalja el a Honvéd öttusázóinak a lovas felkészítését. Így került és maradt nyolc évig az öttusánál. Tanítványai közül Martinek János (jelenlegi szövetségi kapitány), Fábián László, a MOB sportigazgatója és Mizsér Attila, a 2024-es budapesti olimpiai és paralimpiai pályázat sportigazgatója aranyérmes lett az 1988-as szöuli olimpiai játékokon. Versenyzőként 1972-ben, Münchenben, a díjugratás egyéni versenyszámában Őzike nevű lován 29,00 hibaponttal a 49. helyen végzett. Csapatversenyben, a csapat első indulójaként, 12 hibaponttal kezdett. A 186,50 hibaponttal végzett csapatot (Ákos Ajtony, Bognár Sándor, Móra László, Széplaki Pál) ugyan kizárták, de rangsorolták a 17. helyre. 1980-ban Moszkvában Peer Gynt nevű lova lesántult, nem tudott elindulni, így a csapat tartalékja volt.

SPORTLÖVÉSZET

Az ifjúsági olimpiai bajnok, riói olimpikon Péni István a csütörtöki junior versenyhez hasonlóan vasárnap a felnőttek között is nemzetközi szintű alaperedmény után lett a döntőben második a Százhalombattán rendezett légfegyveres országos bajnokságon. Az UTE 20 éves klasszisa a 60 lövéses versenyben 628,3 körrel óriási fölénnyel lett első, a világkupa-győztes, olimpiai ötödik Sidi Pétert kereken négy körrel megelőzve, a döntőben azonban az alapban harmadik, szintén junior korú Vas Péter volt a legjobb. Az ezüstérmes Péni mögött Sidi szerezte meg a bronzot. A női puskások visszafogott eredményeket lőttek az alapversenyben, Biatovszki Mirának 412,8 kör is elég volt az első helyhez. A döntőt aztán Szijj Katinka nyerte meg Gáspár Lalita és riói olimpikon Miskolczi Julianna előtt.

A futócéllövészetből átnyergelt Major Veronika volt az alapverseny legjobbja 383 körrel, három körrel megelőzve a szám 2015-ös Eb-bronzérmesét, a riói olimpián légpisztolyban 17. Tobai-Sike Renátát, és hattal a junior bajnok, riói olimpikon Egri Viktóriát. A korosztályos versennyel ellentétben ezúttal Major a döntőben is a legjobb volt, 237,6 körös eredményével biztosan, közel két körrel győzte le Tobai-Sikét. A bronzérmet az alapban negyedik Babicz Sára szerezte meg.

TENISZ

Fucsovics Márton egy szoros és egy sima szettben kikapott az osztrák Jürgen Melzertől a budapesti, 64 ezer euró összdíjazású ATP-challenger férfi tenisztorna döntőjében. A magyar játékos a legfrissebb világranglistán 14 helyet javítva a 149. helyre lépett előre. A riói olimpikon Babos Tímea viszont visszacsúszott a 33. pozícióba. Gálfi Dalma a 156. a rangsorban.

VÍZILABDA

A hétvégén a Tüske-csarnokban rendezték a XI. Volvo-kupát, amely a férfi vízilabda-válogatott felkészülését szolgálja. A Märcz Tamás irányította magyar csapat Szlovákiát és Horvátországot legyőzte, míg Montenegrótól vereséget szenvedett, így a második helyen zárta a tornát – írja a szövetség honlapja, a waterpolo.hu.

(MOB/MTI, fotó: MOB/Szalmás Péter, archív)