Ezüstérmes a női egyetemi vízilabda válogatott

2013. 07. 17.

Hihetetlen atmoszféra a magyar-orosz női vízilabda döntőn. Nyilvánvaló, hazai szurkolókkal megtelt a lelátó, de itt vannak a férfi vízilabdázók és a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség delegációja is, élén dr. Freyer Tamás csapatvezetővel. Az oroszok teljes kerete olimpiai- és világbajnoki résztvevőkre épül.

Csabai Dóra dobta a meccs első gólját. Az oroszok gyorsan fordítottak Liszunova két, Antonova és Prokofjeva 1-1 góljával. 4-1. Kelemen Attila időt kért. Gémes büntetőjével szépítettünk, majd Somhegyi pazar mozdulattal a kapufát találta el. Zelentszova nem. És Kisteleki sem. 5-3. Liszunovát nem tudjuk tartani, már 3 gólnál jár. Dalmády Szandra lövésébe beleér a kapus, de bemegy. 10 gól az első 8 percben!

A 2. negyed első gólját Karimova szerezte. Kisteleki ötméteres: 7-5. Prokofjeva távoli lövése épphogy bement. 3 gólos orosz előny. Beliajeva gól, 9-5, majd Kisteleki tripla! Jekatyerina Liszunova ismét gólt dob Gangl kapujába. Kettőt is. 11-6. Majd Gémes kihagyja a büntetőt, Prokofjeva viszont nem. A szünetben 12-6.

Az oroszok a 3. negyedben egy szép támadás után Beliajeva révén voltak eredményesek. De Gémes büntetőből gólt dobott. 13-7. Ebben a negyedben jól játszott a magyar csapat, 1-1-re hozta ezt a szakaszt.

Az utolsó negyed, csakúgy, mint az első, Csabai góllal indult. Liszunova pazar formában van, immár 6 gólos. A csapatkapitány, Ivanova is betalál. 15-8. A Budapesti gazdasági Főiskola hallgatój, Kisteleki Hanna Anna is remekül játszik, bedobta 4. gólját. Majd Beliajeva és Ivanova a hazaiak újabb gólját. Válaszoltunk, Pócsi találatával. Zajácz is eredményes. Majd Beliajeva

Női vízilabda, döntő:
Oroszország-Magyarország 18-11 (6-4, 6-2, 1-1, 5-4)
Magyarország: Gangl – Csabai (2), Kisteleki (4), Gémes (2), Dalmády Sz.(1), Hevesi, Somhegyi. Csere: Pócsi (1), Kocsis, Árkosy, Dalmády P., Zajácz (1)
Oroszország: Karnaukh – Prokofjeva (3), Karimova (1), Antonova A. (1), Liszunova (6), Beliajeva (4), Ivanova E (2). Csere: Zelentszova (1), Antonova D., Grineva

A bronzmérkőzésen: Olaszország-Kanada 6-5.

Dudás Eszter sakkozó a középmezőnyben

A sakkozóknál, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatója, Dudás Eszter a 29. helyen végzett az Universiadén 71 versenyzőből. Az Atomerőmű SE sportolója, a rapid U12-es Eb-n ezüstérmes sakkozó naponta átlagosan 2 partit játszott a 9 fordulós tornán. Dudás Eszter mérlege 5 győzelem, 4 vereség, 5 pont, ezzel lett a 9.

A Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) médiaosztálya megerősítette, hogy a szerdai Magyarország-Oroszország férfi vízilabda döntő élőben látható lesz www.fisu.tv vagy a www.livefisu.tv honlapon. A finálé magyar idő szerint 11 órakor kezdődik.

A keddi versenynapon, kötöttfogásban mindkét birkózónk kiesett az első körben. Rizmajer György a 96, míg Szabó László a 74 kilósoknál búcsúzott.

A sportlövőknél, dupla trapban Szollár András a 12. lett.

Krivacevic Tijana és Szabó Petra a legjobb

A magyar egyetemi sport hatalmas elismerése, Kazanyban: Krivacevic Tjanát, a magyar női kosárlabda válogatott kiválósága lett a torna legeredményesebb játékosa, míg Szabó Petrát megválasztották a legjobb női kajakozónak, mivel a legtöbb pontot szerezte.

A Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, a Kassán kosarazó magyar válogatott center Krivacevic, minden mérkőzésén kiemelkedő játékot mutatott a kazanyi tornán.

Az egyetemi kosárlabda csapat 3 győzelemmel és 3 vereséggel az előkelő 7. helyen végzett az Universiadén, 16 csapatból. Az utolsó helyosztón Magyarország 60-55-re verte Knadát. „Örömteli, hogy így zártuk a tornát. Az eredményben is megnyilvánult és persze jó győzelemmel zárni egy világversenyt. Büszke vagyok a lányokra, Remélem, jó néhányan fognak a felnőtt válogatottban szerepelni” – nyilatkozta Gáll Tamás edző.

A Szolnoki Főiskola hallgatója, a közgazdásznak készülő Szabó Petra összesen 5 kajak számban indult 200 és 500 méteren (egyes, kettes, négyes), ezeken mind pontszerző helyen végzett (4., 5., 6. hely).

A magyar kajak-kenu válogatott 1 arany-, 2 bronzéremmel, és többek között Szabó Petrának is köszönhetően, számos értékes helyezéssel zárta a világ második legnagyobb multisport eseményét. „Jól szerepeltünk, mindenki kihozta magából a maximum közeli eredményét. Az itt tapasztalt légkör hatalmas lökést adhat a pályafutásuknak. Sokan nem vettek részt ilyen magas szintű versenyen. Belekóstolhattak az olimpiai légkörbe egy ötkarikás szintű rendezésen.” – mondta Csamangó Attila edző.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS), élén dr. Freyer Tamás csapatvezetővel, ajándékkal kedveskedett az elmúlt néhány nap kazanyi érmeseinek. Az ünnepségen részt vett a 200 pillangón bajnok Biczó Bence úszó, az aranyérmes kenus Kiss Tamás, aki Kolonics György váratlan halála után, a pekingi olimpia előtt csatlakozott Kozmann Györgyhöz és olimpiai bronzérmes lett. A kétszeres olimpiai bajnok Kolonics György 5 éve hunyt el július 15-én.

A két bronzérmes egységet, a Petrovics Máté-Császár Gergely kajak-kettes, valamint a Tóth Attila Tas, Schenk Áron, Kovács László, Császár Gergely kajak-négyest is díjazta a MEFS.

(Forrás: Török Olivér/MEFS, fotó: Monoki Kálmán)