Ezüstöt ért a hajrá a férfiak versenyében

2012. 06. 11.

A nők szombati versenye után a férfiak döntője következett a junior öttusa Európa-bajnokság sorozatában. A csapat a második helyet szerezte meg.

A vívással kezdték a finálét a junior korú legények a fehérvári junior öttusa Európa-bajnokságon. Sajnos a magyarok nem jeleskedtek a pástok világában. Ezt a tusát a cseh Kuf nyerte 1096 ponttal. A magyar csapattagok közül Málits István 784, Demeter Gergely (a képen) 760, Harangozó Bence 736 pontot ért el, míg az egyéni indul Strobl Krisztián 712-t gyűjtött. Valamennyien a mezőny második felében álltak ekkor, míg a csapat a 6. pozíciót foglalta el.

Az úszás tusával sem változott a helyzet az élen, két szám után is Kuf vezetett. A magyarok, ha nem is sokat, de javítottak a helyzetükön. Demeter Gergely összességében feljött a 19. helyre, Málits István kicsit visszacsúszva a 22. helyet foglalta el. Harangozó Bence szintén előrébb lépett, 25. lett két szám összesítését követően. Ami a csapatokat illeti, az oroszok vezettek, fiaink feljöttek egy helyet, de jó lovaglás és kombizás után a 3. hely sem volt elképzelhetetlen. Ekkor.

A sportág kiszámíthatatlan számában, a lovaglásban végre jól produkáltak a magyar srácok. A csapattagok - Demeter G., Málits, Harangozó - összesen egy verőhibát vétettek, ezzel előreléptek a 4. helyre, és belátható távolságba került az éremszerzés lehetősége. A 3. lengyelektől 64 pont volt a távolság, ez fejenként 16 másodperc hátrányt jelentett. Nagy, de nem teljesíthetetlen lövészet/futás kellett a bronzhoz. Strobl Krisztiánnak már nem volt szerencséje, el is hagyott 156 pontot. Egyéniben a zárás előtt Demeter a 13., Málits a 16., Harangozó a 21. volt.

Nem számítottunk rá, de örömteli meglepetést jelentett, hogy csapatunk feljutott a dobogóra. Sőt, annak sem a legalsó fokára, a Demeter G., Harangozó, Málits trió ezüstérmes lett! Igaz, ehhez az is kellett, hogy az egyik francia fiú pisztolyában elromoljon az elem, de egyszer végre a magyarok mellé állt Fortuna. Egyéniben Demeter G. a 8., Harangozó Bence 11., Strobl Krisztián a 23., Málits István a 26. helyen végzett. Győzött a litván Kontrimavicius a cseh Kuf és a lett Skecovs előtt.

Az egyéni verseny eredményhirdetése után sokat kellett várni a folytatásra. A lengyelek óvtak, aminek a vége az lett, hogy nem a franciák, hanem ők állhattak a dobogó harmadik fokára. Szerencsére ez a magyarok eredményét nem érintette...

A győztes KONTRIMAVICIUS Lukas (LTU), ezüst érmes KUF Jan (CZE), bronzérmes SVECOVS Pavels lett.

(Forrás: fmh.hu)