Farkas László egyesben negyed-, párosban elődöntős Nürnbergben

2013. 02. 27.

Farkas László számára a nürnbergi Bavarian Open az idei év első jelentős nemzetközi kerekesszékes tenisztornája.

Játékosunk egyesben a negyed-, párosban az elődöntőig jutott.

Farkas Lászlót egyesben a nyolcadik helyen emelték ki, ezért a 16 közé jutásért nem kellett játszania, a nyolcaddöntőben cseh ellenfelét nagy csatában 7:6, 6:3-ra győzte le. A negyeddöntőben a második kiemelt francia Pfeifer ellen is mindent megpróbált, de a papírformát nem sikerült felborítani, az erősebb rivális 6:3, 6:0-ra győzött.

Párosban a német Sommerfeld oldalán a négy közé cseh kettős felett aratott 7:6, 6:3-as sikerrel jutottak be Farkasék. A harmadikként rangsorolt duó az elődöntőben a második kiemelt Legner, Pfeifer (osztrák, francia) kettőssel találkozott és 6:2, 6:1-es vereséget szenvedett.
A második táblán Farkas Attila egyéniben a nyolcaddöntőben búcsúzott, párosban lengyel társával az elődöntőig jutott, ahol az első helyen kiemelt osztrák kettős állította meg Farkas Attiláékat.

A következő versenyen, március 21-14. között a Karvina Openen Csehországban hat magyar teniszező vesz részt.

(Forrás: hparalimpia.hu)