Február 12. - A nap érmesei

2018. 02. 12.

Hétfőn ismét halasztással kezdődöttt a döntők sora a phjongcshangi olimpián. A kedvezőtlen időjárás miatt a női óriás-műlesiklást kellett későbbi időpontra eltólni. Így hét versenyszámban avattak bajnokot. Ketten a Snowboard női slopestyle számában Jamie Anderson és a biatlon férfi 12,5km üldöző versenyben győztes francia Martin Fourcade megvédte Szocsiban szerzett aranyérmét. Laura Dahlmeier a biatlon sprint szám után az üldözéses versenyben is a legjobbnak bizonyult. A holland Ireen Wüst a gyorskorcsolya 1500m-en megszerzett aranyérmével tizedik olimpiai medálját gyűjtötte be, és ezzel a német Claudia Pechsteint megelőzve ő lett minden idők legeredményesebb gyorskorcsolyázója a nők között.

A sportág legeredményesebb női olimpikonja lett. Már a 10. érménél tart (5 arany-, 4 ezüst-, 1 bronzérem), és számára még nem fejeződött be ez az olimpia.

A francia Martin Fourcade teljesítményét külön is meg kell említeni. A férfiak 12.5 km-es versenyén 22 másodperces hátránnyal kezdte a francia versenyző és az első lövészetében hibázott egyet, a másodikban és a harmadikban azonban nem, s ekkor át is vette a vezetést az élről induló német Arnd Peiffertől. A negyedik lövészetig aztán majdnem 40 másodperces előnyre tett szert, amibe két lőhiba is belefért volna, de ekkor sem rontott. Hogy fölénye végül a célban nem volt akkora, az annak volt köszönhető, hogy neki már egy kényelmes ünneplés is belefért a végén.

SNOWBOARD női slopestyle végeredmény

Arany USA Jamie ANDERSON
Ezüst CAN Laurie BLOUIN
Bronz FIN Enni RUKAJARVI

MŰKORCSOLYA csapatverseny végeredmény

Arany CAN Patrick CHAN, Kaetlyn OSMOND, Gabrielle DALEMAN,DUHAMEL Meagan / RADFORD Eric, VIRTUE Tessa / MOIR Scott
Ezüst OAR Mikhail KOLYADA, Evgenia MEDVEDEVA, Alina ZAGITOVA, TARASOVA Evgenia / MOROZOV Vladimir,ZABIIAKO Natalia / ENBERT Alexander, BOBROVA Ekaterina / SOLOVIEV Dmitri
Bronz USA Nathan CHEN, Adam RIPPON,Bradie TENNELL, Mirai NAGASU, SCIMECA KNIERIM Alexa / KNIERIM Chris, SHIBUTANI Maia / SHIBUTANI Alex