Fed Kupa: Babos bravúr, vereség párosban, nyertek a románok

2014. 02. 06.

Babos Tímea és Jani Réka-Luca három szettben kikapott Monica Niculescutól és Irina-Camelia Begutól, így a románok 2-1-re legyőzték a magyarokat szerdán Budapesten, a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornájának első fordulójában.

Az 1-1-es állás utáni mindent eldöntő ütközet 2 óra 13 percig tartott, de igazi izgalmakat csak az első játszma hozott.

Nemcsak azért, mert nem működött a csarnokban az eredményjelző, hanem azért is, mert a nyitófelvonást a két szettlabdát hárító hazai duó nyerte nagy csatában 7:6-ra.

A folytatásban azonban Babosék már csak két gémet hoztak, közben Jani vállát ápolni is kellett, így a meccs végül egyoldalúan zárult.

„Magas színvonalú volt a párosmeccs, mi a második szettben 2:2-nél elbizonytalanodtunk, és már nem tudtuk összeszedni magunkat - értékelt Barátosi Levente szövetségi kapitány. - Pénteken a lettek következnek, akik fiatalokkal állnak ki, de nem szabad lebecsülnünk őket.”

„Jó volt rögtön az egyes után elkezdeni a párost, benne volt a kezemben még a jó játék, aztán a második szettben elindultunk lefelé a lejtőn - mondta Babos Tímea.
- Éreztem, hogy kell az energiazselé és a banán, ki is mentem arcot mosni, de végül döntött az ellenfél összeszokottsága. ”

A hazai együttes első számú játékosa, Babos Tímea okozta a nap legnagyobb meglepetését, szett- és brékhátrányból győzte le a világranglista 10. helyén álló Simona Halepet.

A román válogatott egyértelmű esélyesként kezdte a mérkőzést és a versenyt is. A tavaly hat WTA-versenyt nyerő Simona Halepet és a világranglista 26. helyén álló Sorana Cirsteát is felvonultató együttes a feljutást tűzte ki célként, a nyitó fordulóban három szetten át nem is tűnt úgy, hogy bármilyen problémája támadhat a fiatal hazai csapattal szemben.

Cirstea esélyt sem adott Jani Rékának, majd következett a két első számú játékos mérkőzése.

Félórán át úgy tűnt, hogy Halep is könnyen nyer majd...A világranglista 10. helyén álló román klasszis ugyanis nagyon pontosan teniszezett, míg Timi nem találta a ritmust. 5:0-ig a hazai teniszező alig nyert labdamenetet, majd végre hozta 30-ra az adogatását. De ellenfelét ez egyáltalán nem zavarta meg, simán kiszerválta a játszmát.

A folytatásban Halep újra könnyen brékelte Timit, de 2:0 után alaposan megváltozott a mérkőzés. A hazai játékos ugyanis magára talált, végre bejöttek az adogatásai, alapvonalról is bíztatóbban teniszezett, a hálóhoz is egyre gyakrabban és jobban lépett fel.

De Halep 5:4-ig tartotta brékelőnyét, ekkor a győzelemért adogatott. Addig egy gémet leszámítva nem volt problémája szerválóként, de szerencsére ekkor elbizonytalanodott. Timi pedig ezt kihasználta! Bátor játékkal elnyerte ellenfele adogatását, egyenlített, majd egy újabb brék után megnyerte a második játszmát!

Innen pedig már nem volt megállás! Timi rengeteg Pazar pontot ütött és gyorsan elnyerte ismét ellenfele adogatását. Halep 2:0-ról még egyenlített, de ezután ismét a hazai játékos irányított. Jól támadta le Halepet, 5:2-re elhúzott. A román klasszis még szépített, de már nem tudta megállítani ellenfelét, aki simán kiszerválta a mérkőzést.

Timi először nyert egyesben a 2014-es szezonban, pályafutása során először diadalmaskodott top10-es játékos ellen! És mindezt teljesen megérdemelten, hihetetlen mélyről visszakapaszkodva.

A magyarok legközelebb pénteken lépnek pályára, amikor a britek elleni vereséggel kezdő lettekkel szállnak szembe.

Eredmény, 1. forduló, B csoport:
Románia-Magyarország 2-1
Monica Niculescu, Irina-Camelia Begu - Babos Tímea, Jani Réka-Luca 6:7 (5-7), 6:2, 6:0
Sorana Cirstea - Jani Réka-Luca 6:1, 6:0
Simona Halep-Babos Tímea 6:1, 5:7, 3:6
Nagy-Britannia - Lettország 2-1

Az ukrán és az osztrák válogatott is győzelemmel kezdett szerdán Budapesten a tenisz Fed-kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornáján.
Előbbi az izraeli, utóbbi a szlovén csapatot győzte le egyaránt 3:0-ra.

FED-KUPA EURO-AFRIKAI ZÓNA, I. CSOPORT (BUDAPEST)