Fed-kupa: győzelem párosban, megvan az első magyar siker

2014. 02. 08.

A magyar női teniszválogatott 2-1-re győzött Lettország ellen a Fed Kupa Euro-afrikai Zóna I. csoportjában, a B-csoport 2. fordulójában. A hazai együttes első számú játékosa, Babos Tímea okozta a nap legnagyobb meglepetését, két szettben vereséget szenvedett a világranglistán 216. Diana Marcinkevicától. Így a páros döntött, Timi és Jani Réka nagy csatában nyert.

A B-csoport második fordulójában a magyar válogatott az alapvető cél eléréséért, a bennmaradásért lépett pályára. Barátosi Levente szövetségi edző a kezdés előtt azért arra figyelmeztetett, a fiatal lett csapat nehéz ellenfél lesz, igaza is volt.

Jani Réka az első szettet még simán hozta, utána viszont meggyűlt a baja az ellenféllel. A 16 éves Jelena Ostapenko ugyanis a pocsék kezdés után is elképesztő bátran és erősen ütött, ekkor már jóval nagyobb hatékonysággal. A jóval rutinosabb hazai játékos azonban nyugodtan kivárta esélyét, a második játszmában 4:4 után brékelt és utána kiszerválta a meccset.

A második mérkőzéstől, Babos Timaától várta a közönség a csapatgyőzelem bebiztosítását, de nem így történt...Ugyan az első számú hazai játékos az első két játékban eljutott gém-, majd két bréklabdáig, de mégis Marcinkevica vezetett 2:0-ra. Sőt, hamarosan már 4:0 volt az állás, az alapvonalon remeklő lett teniszező ugyanis alig hibázott, míg Timi nem találta a ritmust. Szépített ugyan 4:1-re, majd 5:2-re, de nem volt esélye a fordításra.

A világranglista-helyezésénél sokkal, de sokkal jobban játszó Marcinkevica a második szettet is brékkel kezdte. Timi ugyan ezután már sokkal jobban adogatott és fogadott, de ezúttal nem tudott egyenlíteni, mint szerdán Simona Halep ellen. Akkor Timi a mérkőzésben maradásért fogadott, amikor először brékelt. Most a lett játékos ellen korábban nyílt esélye a brékre, de nem élt a lehetőségekkel. Marcinkevica 1 óra 16 perc alatt nyert, sajnos teljesen megérdemelten.

A párosmeccs sem nélkülözte az izgalmakat, szerencsére a nagyobb rutin és összeszokottság döntött. Az első két szettben a magyar duó nem remekelt, de az ellenfél is sokat hibázott. Így is 1-1 volt két szett után...

A döntő szettre Timi alaposan feljavult, Jani Réka is számos szép megoldást mutatott. A lettek nem változtattak taktikájukon, továbbra is szinte mindent erőből akartak megoldani. Timi és Réka azonban minden fontos pillanatban jobb volt, így megszületett a várva-várt magyar csapatgyőzelem.

„Elég érzelemdús napom volt! Sajnos az egyéni nem sikerült úgy, ahogy szerettem volna. Pedig úgy érzem, nem játszottam olyan rosszul...Igyekeztem megvalósítani azokat a taktikai elemeket, amelyeket az elmúlt hetekben gyakoroltunk, de ma semmi sem működött. Ha jól csináltam valamit, akkor az ellenfelem még jobb ütésekkel válaszolt. Ha az A-terv nem működött, akkor megpróbáltam a B-tervet, de semmi...Az ellenfelem nem adott esélyt arra, hogy érvényesüljön a taktikám. Ezután nehéz volt kiállni a párosra. A félóra kevés arra, hogy kiheverjem az egyest, az első és a második szettben sem ment igazán. De úgy érzem, a harmadik játszmában már jól ment, addigra nyugodtam meg. Akkor már úgy játszottam, ahogyan az utóbbi időben párosban szoktam”– értékelt Babos a nap végén.

A hazai együttes szombaton 16 órától a brit csapattal találkozik.

A két válogatott eddig hétszer találkozott a Fed Kupában, a szigetországiak 5-2-re vezetnek. Legutóbb tavaly az izraeli Eilatban a brit együttes 2-1-re nyert, Heather Watson 6:3, 6:2-re győzött Timi ellen. Az első számú magyar játékos ellenfele a Syma Csarnokban a magyar származású Johanna Konta lesz. A két játékos a 2012-es US Openen találkozott legutóbb, Konta 6:2, 7:5-re nyert az első fordulóban.

Románia–Nagy-Britannia 2:1
A csoport állása: 1. Románia 2 győzelem/0 vereség, 2. Magyarország és Nagy-Britannia 1/1, 4. Lettország 0/2

(Forrás: babostimea.hu)