Nagyot alkotott a Szolnok, legyőzte a Partizant

Férfi Adria-liga: a hajráig helytállt a Szolnok

2013. 03. 24.

A Szolnoki Olaj a végjátékig jól tartotta magát a Partizan Beograd otthonában, de végül 83–69-re elveszítette a férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának utolsó fordulójában megrendezett szombat esti mérkőzést.

Báder Márton kosarával kezdődött a mérkőzés, sőt 13–8-ra is vezetett a Szolnok, azonban a következő 11 pontot – főként Gagics jóvoltából – a Partizan szerezte. Bár az előny innentől a hazaiaknál volt, az Olaj a második negyed derekáig nem csúszott tíz ponton kívülre (33–22). Simon Balázs és Szead Sehovics egy-egy triplája mentén a magyar csapat visszakapaszkodott (33–30), de a félidő végjátéka a hazaiaké volt (39–30).
Hat hazai ponttal kezdődött a harmadik negyed, de hiába nőtt tetemesre a különbség (45–30, 60–45), a hármasok (Sehovics, Trepák) és a jó védekezés újra visszasegítette a szolnoki csapatot a meccsbe, sőt 63–61-nél, ha Simon triplája is beakad, fordulhatott volna az állás. Nem fordult, ehelyett 67–65 után 16–2-es hazai roham következett, amivel eldőlt a mérkőzés.