Férfi Adria-liga: az Olaj kikapott Szkopjéban

2014. 01. 04.

A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának 15. fordulójában a Szolnoki Olaj tízpontos vereséget szenvedett az MZT Szkopje vendégeként. A szolnokiak 5/10-es, a macedónok 7/8-as mutatóval várják a folytatást.

Felvette a versenyt a Szolnok a macedón riválissal, de végül elbukta a csatát (Fotó: NS-archív)
Az első pontokat Báder Márton büntetői révén a Szolnok szerezte, a 3. perc közepén előnyhöz jutó Szkopje aztán átvette az irányítást. Akadozott a vendégek támadójátéka, de mivel védelmükben bízhattak, látótávolságon belül maradtak a házigazdához. Legalábbis a negyed hajrájáig, mert akkor beindult a hazai pontgyártás, és a vendégek nyolcpontos hátrányba kerültek (19–11). Döntően ebből az előnyéből élt meg a Szkopje a második felvonás elején, ám rákapcsolt az Olaj, amely a nagyszünet előtt végre belőtte magát, így a negyedben végül 20 pontot szerezve négy pontot ledolgozott a hátrányából (35–31).

Picivel még közelebb is lopta magát a házigazdához az Olaj, érett az egyenlítés, fordulópont is lehetett volna, de hiányzott a vendégektől egy kis plusz, még inkább egy húzóember, aki ezt a gyakorlatban a pályán megvalósította volna. A harmadik negyed közepén mindkét fél érezte, hogy a védekezést nagyon össze kell kapnia, emiatt kevés pont esett. A frontok megmerevedtek, így nagyjából a különbség is. A holtpontról a macedónok tudtak meglépni, akik előnyüket tíz pont körülire növelték, de a hősies Szolnok ebből faragni tudott az utolsó pillanatokban, így nem ment el a hajó (51–46). A negyedik negyed eleje egyértelműen a házigazdáé volt, az Olaj ekkor nem érzett rá a játékra, ezt kihasználva meg is lógott a Szkopje. A vendégeknek ekkor semmi, a házigazdák szinte minden bejött, így a végjátékra már nem maradt nyitott kérdés (73–63).

Az Eurochallenge Kupa legjobb 16 csapata közé jutott magyar együttes az utolsó negyedig jól tartotta magát, a végére azonban elfáradt. A Szolnok mérlege az Adria Ligában: öt győzelem tíz vereség.

FÉRFI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA

ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
MZT SZKOPJE (macedón)–SZOLNOKI OLAJ KK 73–63 (19–11, 16–20, 16–15, 22–17), Szkopje, 3850 néző. V: Vojinovics, Glisics, Obrknezevics (szerbek)
SZKOPJE: Otasevics 5/3, D. Sztojanovszki 5/3, Szead Sehovics 18/6, Csekovszki 8/6, Gecsevszki 7/3. Cs: Marinkovics 11, Cvetkovics 10/6, Nikolovszki 9/3, Markovszki, Mladenovszki
SZOLNOK: Simon B. 2, Holiday 4, Milosevics 14/3, Oliver 8, Báder 16. Cs: Vojvoda 14/6, Rakics, Lóránt 5, Ivosev