Férfi Adria-liga: nagyszerű Szolnok-diadal

2014. 02. 23.

A Szolnoki Olaj hazai pályán 79–72-re legyőzte a bosnyák Igokeát a férfi kosárlabda Adria-liga 21. fordulójának szombati mérkőzésén. A remek utolsó 15 percet produkáló magyar csapat a hetedik győzelmét könyvelte el a délszláv bajnokságban.

Justin Holiday meccsnyitó triplájával lendületet vett a Báder Mártont és Willie Warrent nélkülöző Szolnok, Simon Balázs duplája után a 7. percben már nyolc ponttal vezetett (14–6), de jött egy jelentős leblokkolás, a következő nyolc pontot a bosnyákok szerezték, szoros lett az állás.

Sajnos 23–24-et követően megint volt egy lefékezés (23–31), így az Olajnak újra szaladnia kellett az eredmény után. Lóránt Péter két büntetője után Vojvoda Dávid duplát, majd triplát hintett, de a reményt keltő egypontos különbség (30–31) a második negyed végétől újra hízni kezdett.

A harmadik játékrész derekán már kilencpontos hátrányban volt a Szolnok (39–48), amikor Vojvoda triplája varázslatos négy percet gerjesztett. A magyar kilences a helyére küldött még egy hármast, Lóránt Péter két büntetője is betalált, a támadólepattanóból zsákoló Holiday pedig egyenlített (51–51). Nemanja Gordic triplájára Tomiszlav Ivosev hasonlóval válaszolt, Lóránt feltett egy közelit, így az Olaj – amely 17–6-os vágtával zárta ezt a tíz percet – előnnyel fordult az utolsó negyedre.

Sinisa Stemberger negyedik célba találó triplájára Vojvoda és a korábbi sérülése dacára visszatérő, fején kötéssel játszó Sztrahinja Milosevics válaszolt, azaz az Olaj gyorsan visszavette az előnyt (63–61). Fej fej mellett haladt a két csapat, Simon Balázs duplája és Vojvoda negyedik sikeres triplája után némi lélegzethez jutott a Szolnok (70–66), de még akkor sem lehetett biztosra venni a győzelmet, amikor bő egy perccel a vége előtt az ellenállhatatlan Vojvoda a világ végéről megint szórt egy hármast (73–67).

Időt kértek a vendégek, várható volt, hogy idegölő és hosszú záró egy perc következik. Visszatérve a biztos kezű Stemberger feltette szokásos tripláját, de a labda ezúttal az Olajjal volt. Az összességében 28 pontig jutó Vojvoda egy jó büntetővel tovább növelte az előnyt, majd egy újabb védőlepattanó után Milosevics 2+1-gyel biztossá tette a hazai sikert.
A győzelem remek hangulatjavító a francia Cholet elleni keddi EuroChallenge-mérkőzés előtt!

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
21. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–KK IGOKEA ALEKSZANDROVAC (boszniai) 79–72 (18–18, 14–17, 24–19, 23–18), Szolnok, 1235 néző. V: Herceg (horvát), Hordov (horvát), Vuckovic (szlovén)
SZOLNOK: Rakics 2, VOJVODA 28/15, HOLIDAY 12/6, IVOSEV 10/6, LÓRÁNT 9. Csere: Keller Á. 2, MILOSEVICS 10, Simon B. 6
IGOKEA: GORDIC 17/9, Bakics 3/3, Dozet 5/3, Nikolics 8, JOROVICS 16/6. Csere: Gajovics 2, Mirkovics, STEMBERGER 17/15, Bunic 4
Kipontozódott: Nikolics (40. p.)
Dragan Alekszics: – Boldogok vagyunk, mert jó játékkal győztünk. Jól tudtuk forgatni nyolc hadra fogható emberünket. A második félidőben nemcsak a védekezésünk működött, hanem dobásaink is bejöttek, a hajrában pedig koncentráltan, higgadtan játszottunk.
Vladimir Jovanovics: – Keményen és jól kosárlabdázott a Szolnok, igazolta, hogy különösen hazai pályán nagyon veszélyes ellenfél. Mi a szokottnál többet hibáztunk, a végjátékban már nem tudtunk olyan szinten játszani, hogy megszerezzük a győzelmet.

További szombati eredmények
Radnicski Kragujevac–Cedevita 61–78
Siroki Primorka–Mega Vizura 72–86
Cibona–Krka 92–78
MZT Szkopje Aerodrom–Zadar 78–69

AZ ÁLLÁS: 1.Cedevita 16/5 37, 2.Crvena zvezda Telekom 16/4 36, 3.Cibona 14/7 35, 4.Partizan NIS 14/6 34, 5.Igokea 12/9 33, 6.Buducsnoszt VOLI 12/8 32, 7.MZT Szkopje Aerodrom 10/11 31, 8.Mega Vizura 9/12 30, 9.Krka 9/12 30, 10.Radnicski 8/13 29, 11.Union Olimpija 8/12 28, 12.Szolnoki Olaj 7/14 28, 13.Siroki Primorka 5/16 26, 14.Zadar 5/16 26

Férfi NB I: sima körmendi siker a vasi derbin

A férfi kosárlabda NB I 21. fordulójában a Körmend hazai pályán 82–70-re legyőzte a Falcót a Vas megyei derbin.
A találkozó elején ugyan a vendégek kerültek előnybe (3–6), de erre 14–6-os sorozattal válaszolt a Körmend (17–12). A második negyed elején így is a szombathelyieknél volt az előny (17–18), a találkozó során utoljára. Ezt követően ugyanis a házigazda fokozatosan ellépett ellenfelétől, és a szünetre 40–32-es előnnyel mehetett.
A 22. percben volt először tíz közte (42–32), a negyedik játékrészben pedig már 23-mal is vezettek a körmendiek (74–51), s bár a végén a szombathelyiek kozmetikáztak, fordítani nem volt esélyük (82–70).

A játéknap meglepetése Nyíregyházához kötődik, az utolsó helyen álló együttes ugyanis a gyengébb kezdés után 80–67-re legyőzte a meccset ötödik helyen váró Kaposvárt. A házigazda kiváló duplázásának köszönhetően – a harmadik negyed elején a triplákat (1/10) és a büntetőket tekintve (6/16) pocsékul szerepelt a sereghajtó –, a kétpontosoknál 22 kísérletből 17 is pontos volt, így meglepetésre vezetéssel érkezett meg a záró felvonásra (58–54). Bár 60–60-nál egyenlített a Kaposvár, ekkor beindult az addig finoman szólva is döcögő triplaüzem, és sorozatban három hármast is elsüllyesztett a Nyíregyháza (69–60), amely végül 7/21-gyel zárt ebben a kategóriában.

A Zalaegerszeg pocsékul kezdett a Pécs ellen, a 13. percig kellett várni arra, hogy az együttes egyáltalán átlépje a tízpontos határt, és bár a vendégek sem termeltek kiemelkedően, így is fölényesen vezettek – a 15. percben 11–27 volt az állás.
A házigazda ezt követően már tudta tartani a lépést a vendégekkel, sőt a 24. percben már csak néggyel vezettek a vendégek (39–43), az újabb pécsi roham után már nem tudott visszakapaszkodni a vendéglátó (66–76).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–KAPOSVÁRI KK 80–67 (19–25, 23–15, 16–14, 22–13), Nyíregyháza, 500 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Makovsky
NYÍREGYHÁZA: WALKER 21/6, DOYNE 15/3, Mohácsi 4, HALL 15, Poscic 11/3. Csere: POLYÁK 10/6, Cseh 4/3, Molnár M., Kósa T
KAPOSVÁR: HINNANT 18/3, Fodor M. 11, Puljko 13/9, Hendlein 11, B. DAVIS 12. Csere: Drahos, Horváth M., Jancsikin 2
Kipontozódott: Puljko (34. perc)
Sitku Ernő: – Megint nem olyan hőfokon indítottuk a mérkőzést, ahogy az elvárható lenne, de szerencsére most hamarabb észbe kaptunk, mint Szombathelyen. A második félidőben sokkal harcosabban játszottunk, és a végén a távoli dobásaink is sikeresek voltak. Örülök, hogy a kispadról érkezők is hozzá tudtak tenni a játékunkhoz.
Fekete Ádám: – Jól kezdtük a mérkőzést, játékosaim talán túlságosan is megnyugodtak ettől. Egyszer még sikerült felzárkóznunk, de a végén nem tudtunk mit kezdeni az extrán dobó nyíregyháziakkal.

EGIS KÖRMEND–FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 82–70 (19–18, 21–14, 20–15, 22–23), Körmend, 1780 néző V: Cziffra, Kapitány, Frányó
KÖRMEND: WISSEH 10, Sonyák 6/6, FERENCZ 11/6, Farkas 2, Grebenár 4. Csere: RAKOCSEVICS 23, EL-AMIN 17/3, Sömenek 6/3, Kusnyer 3/3, Fodor
FALCO: PERL 18/3, Váradi 2, Timberlake 13/6, WILL 14/3, SZABÓ 14. Csere: Vlahovic 7, Simon, Mitchell 2
Kipontozódott: Will (39. p.)
Hencsey Tamás: – Örülök, hogy újra győztünk, de még fontosabb, hogy ezt olyan kosárlabdával értük el, ami a csapatjátékon alapult. Erre az útra kellett visszatérnünk, hogy ne legyenek gondjaink. Néhány lépést meg kellett tennünk ennek érdekében, és végre rendben volt a játékunk támadásban és védekezésben is. A 19 gólpassz fontos mutató. Köszönjük a szurkolók kitartását, támogatását!
Andjelko Mandics: – Gratulálok a Körmendnek, megérdemelte a győzelmet, mert jobban játszott. Az első félidőben már voltak gondok, sok büntetőt hagytunk ki és sok tiszta dobást rontottunk el. Hasonlóan kezdtük a második félidőt. A Körmend elhúzott, és már nem volt igazán esélyünk, de tartalékosan is küzdöttünk, ez pozitív volt.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–PÉCSI-VSK PANNONPOWER 66–76 (6–18, 18–20, 25–24, 17–14), Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Papp P., Ádám, Jurák
ZALAEGERSZEG: Boston 11, Gáspár, Plumb 10/3, Safford 11, LEKLI 18. Csere: Kámán 9/3, Kovács Á. 2, Kertész, Velkey 5/3, Koma
PÉCS: NELSON 23/3, Csabay 9/9, Kovács P. 4, BUDIMIR 12, SARLIJA 14. Csere: Bödör, Bíró O. 5/3, Nagy K. 3, Halász 6, Tóth M
Kipontozódott: Safford (40.p.)
Raúl Jiménez: – Nem úgy játszottunk, ahogy meccset lehet nyerni. Nem élveztünk a játékot, lassan játszottunk már az első negyedtől kezdve. Ha nem azzal az intenzitással játszunk, ahogy kitelik tőlünk, akkor szomorú a napjuk szurkolóinknak.
Csirke Ferenc: – Óriási győzelmet arattunk, nagyon taktikusan játszottunk, kihúztuk a Zalaegerszeg méregfogát, nem engedtük rohanni a játékosait! Sok elkerülhető hiba volt a játékunkban, remélem, Kovács Péter sérülése nem súlyos.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–FORTRESS JÁSZBERÉNY 84–75 (28–24, 16–17, 14–23, 26–11), Szeged, 600 néző. V: Pálla, Szabó G., Surányi
SZEGED: JEREMINOV 20/15, Levy 8/3, HORVÁTH Á. 18/12, J. Williams 7/3, CSORVÁSI M. 15. Csere: Kiss Zs. 3/3, Vida M., Csorvási L. 13
JÁSZBERÉNY: Ahmetbasic 6, Raivio 11/3, Soós G. 9/9, DRAMICSANIN 13/3, DJUKICS 18/3. Csere: Mladenovics 11/6, Horti 7, Lázár, Savic, Varga I
Kipontozódott: Dramicsanin (40. p.)
Nikola Lazics: – A harmadik negyedben könnyű pontokat engedélyeztünk ellenfelünknek. Az utolsó negyedben a jó zónavédekezésünkből indulva eredményesen támadtunk. Ez volt győzelmünk kulcsa.
Szrdjan Antics: – Három negyeden át jól küzdöttünk. Az utolsó tíz percben az ellenfél hárompontosai megtörték lendületünket, és koncentrációban is felülmúlt bennünket a Szeged.

A tabella: 1. Atomerőmű SE 21 17 4 1757-1478 38 pont, 2. Alba Fehérvár 21 14 7 1761-1583 35,3. KTE-Duna Aszfalt 21 14 7 1521-1427 35, 4. Sopron KC 21 13 8 1537-1481 34, 5. Kaposvári KK 21 12 9 1699-1699 33, 6. EGIS Körmend 21 12 9 1663-1677 33, 7. Pécsi VSK-PANNONPOWER 21 9 12 1615-1628 30, 8. Falco KC Szombathely 21 8 13 1680-1730 29, 9. Naturtex-SZTE-Szedeák 21 8 13 1626-1723 29, 10. Zalakerámia-ZTE KK 21 7 14 1609-1711 28, 11. FORTRESS Jászberény 21 7 14 1628-1732 28, 12. Marso Nyíregyházi KK 21 5 16 1592-1819 26