Férfi Adria-liga: negatív pontcsúccsal kapott ki az Olaj

2013. 12. 22.

A Szolnoki Olaj hazai pályán 63–55-re kikapott a szlovén Krkától a férfi kosárlabda Adria-liga 13. fordulójának szombati játéknapján. Az Olaj most érte el a legkevesebb pontot az Adria-liga 2013–14-es kiírásában.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, a második öt percben jobbára a Szolnok vezetett. A második negyedben, 16–13-as vezetésnél aztán három percig nem szerzett pontot a hazai csapat, így amikor Willie Warren megtörte a jeget, méghozzá a triplavonalon túlról, csak csökkenteni tudta a hátrányt (19–20). Mindkét csapat sokat hibázott támadásban, az Olaj valamivel többet, így a nagyszünetben a szlovénok vezettek.

A harmadik tíz perc a vendégeknek sikerült jobban, kétszer is elléptek nyolc ponttal (33–41, 35–43), sőt a negyedik elején megint (41–48). Hat perccel a vége előtt nyitotta hosszú hajráját a magyar csapat, Vojvoda Dávid és Báder Márton két büntetője után már csak két pont volt a hátrány (46–48), de a hibákat nem sikerült kivenni a játékból. Eközben odaát, 49–51 után Sani Becirovic és Jaka Klobucar is bevert egy-egy triplát, ami eldöntötte a találkozót.

A Szolnok eddigi legkevesebb pontja 58 volt az Adria-liga mostani kiírásában, azaz a szombati 55 negatív csapatcsúcs. A nem túl dicső idénybeli ligarekordot az Olimpija Ljubljana tartja a Cibona elleni 47 pontjával.

A Krkának jól megy ezekben a hetekben a magyar csapatok ellen: a Szolnok előtt a Jászberényt oda-vissza verte az EuroChallenge-sorozatban.

ADRIA-LIGA, 13. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ–KRKA NOVO MESTO (szlovén) 55–63 (14–10, 10–16, 15–17, 16–20), Szolnok, 1890 néző. V: Herceg, Hordov (horvátok), Jovanic (bosnyák)
SZOLNOK: Simon B. 2, Vojvoda 6, Holiday 2, Oliver 11, Báder 8. Csere: Warren 16/3, Rakics, Keller Á. 6, Ivosev 4
KRKA: Lapornik 4, Klubucar 9/6, Muric 6, BULJAN 10, Bolcina 4. Csere: MECINOVIC 13/9, Hukic 11/3, Kastrati 2, Rojc, Pavic 2, Booker 2.
MESTERMÉRLEG
Dragan Alekszics: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a Krka a liga egyik legjobban védekező csapata. Ezt itt be is bizonyították, mi pedig nem találtuk a rést a falon. Reméljük, az EuroChallenge-kupában már le tudjuk győzni őket, hiszen akkor már Lóránt Peti felgyógyul, Báder Marci pedig jobb formába fog lendülni.
Alekszandar Dzikics: – Azt gondolom, hogy jól felkészültünk a Szolnok játékából, leginkább a mi akaratunk érvényesült. Támadásban csináltunk butaságokat, de a védekezésünk jó volt, és szerintem megérdemelten nyertünk.