Férfi Adria-liga: szolnoki feltámadás a címvédő Partizan ellen

2013. 12. 08.

A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának 11. fordulójában a Szolnoki Olaj hatalmas bravúrral nyert otthon a szerb Partizan ellen.

A vendégek uralták az első félidőt – 17 ponttal is vezettek már –, ám a házigazdák a harmadik negyedben nagy rohamra indultak, és a hajrában begyűrték ellenfelüket. A liga egyik meghatározó alakulatának számító Partizan 8/3-mal, míg a Szolnok 4/7-tel várja a folytatást.

Az első félidő útkeresését követően a nagyszünet után feléledt az Olaj (Fotó: Meder István)
A szerbeknek sikerült jobban elkapniuk a rajtot, az Olaj csak 0–5 után éledt. A vendégek perceken át döntően ebből az előnyükből profitáltak, de a 8. percben már tíz fölé ment a különbség (10–21). Az első negyed végére pedig szinte máris behozhatatlanná vált az előnyük az ellenfelén vajmi kevés fogást találó Szolnokkal szemben (14–27). Kevés pontot, ellenben sok hibát hozott a második negyed eleje, és bár utána megkezdődött a pontgyártás, abban hazai részről sok köszönet nem volt. Nem igen tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a Szolnok, amely leginkább azért küzdött, hogy ne legyen húsz pont a hátránya. A játékrész végére annyira legalább kiegyenesedett az Olaj, hogy sikerült szinte ikszre kihoznia a negyedet (29–43).

A nyolc pontot szerző Vojvoda Dávid ötven százalékos hatékonysággal vette célba a gyűrűt, az öt pontig jutó Willie Warren 67 százalékkal, a szintén öt pontos Justin Holiday azonban már csak 29 százalékkal. A túloldalon Bogdan Bogdanovics egymaga 17 pontnál tartott, nagyságrendileg mint a három legeredményesebb szolnoki...

Nagy rohamra indult a pihenőt követően a Szolnok, öt perc alatt már „csak" közte tíz volt, és még közelebb is kerülhettek volna a hazaiak, ha nem hagynak ki három büntetőt... Ez azonban nem szegte a lendületbe jött Olaj kedvét, bátran ráment az ellenfélre. A 26. percben 41–49-nél a szerbek időt kértek, hogy rendezzék soraikat. Ez azonban csak átmenetileg járt sikerrel, mert a Szolnok nem esett ki a ritmusból, igaz a nagy kedvvel játszó – és igen hatékony – Bogdanovics semlegesítése továbbra is megoldhatatlan feladatot jelentett. A negyedik negyed előtt azonban belátható távolságon belülre került a Szolnok (51–55).

A feszültség rányomta a bélyegét a találkozóra, két perc alatt összesen egy pont született a negyedik negyed nyitányán, de azt legalább a hazaiak szerezték. Ezt követően triplával és két sikeres büntetővel ugyan nyolcra nőtt a Partizan előnye, ám négy perccel a rendes játékidő vége előtt csupán közte három volt (57–60). Lóránt Péter és Keller Ákos dolgoztak különösen sokat, majd előbbi triplájával a 36. perc végén először vezetett a Szolnok a találkozón (63–62). Új meccs kezdődött, amelyben a két negyeden át rendkívül magabiztos vendégeknek kellett kapaszkodniuk. Meg is remegtek a kezek, még Bogdanovicsnak is sikerült gyors egymásután két büntetőt kihagynia. A 39. perc elején Vojvoda egy támadásnál két triplakísérletet rontott – miután Lóránt az első után még visszaszerezte a lepattanót –, de védőlepattanót szerzett, így javított. A negyed utolsó percének egypontos előnnyel vágott neki a Szolnok, amelyből Warren hármasával lett közte négy! A végére jutott még egy kis büntetőzés, ám Warren és Holiday keze sem remegett meg, így öttel nyert az Olaj (76–71).

Warren 20, Lóránt és Vojvoda 15-15 ponttal zárt, de a második félidei feltámadásért minden szolnoki játékosnak egyaránt járt a dicséret.

FÉRFI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–PARTIZAN BEOGRAD (szerb) 76–71 (14–27, 15–16, 22–12, 25–16), Szolnok, 1850 néző. V: Pukl (szlovén), Vovk (horvát), Vuckovic (szlovén)
SZOLNOK: WARREN 20/6, VOJVODA 15/6, Holiday 8/3, Oliver 7, LÓRÁNT 15/6. Cs: KELLER Á. 9, Rakics, Simon B. 2, Ivosev.
PARTIZAN: BOGDANOVICS 25/15, KINSEY 11, Milosavljevics 12/6, LEAUVERGNE 7, Milutinov 4. Cs: Dallo 4, Musli 5, Gagics 3, Andrics.
Kipontozódott: Milutinov (35. p.), Keller Á. (37. p.)
Nedeljko Asceric: – Játékosaim számára extra motivációt jelentett, hogy a címvédő és annak Európa hírű edzője ellen játszhatunk. Az első félidőben nem koncentráltunk eléggé, a másodikban összeszedtük magunkat, jobban figyeltünk és nagyon jóleső győzelmet arattunk. Ezért köszönet a játékosoknak.
Dusko Vojosevics: – Heti két meccset játszunk az Euroliga miatt, vannak sérültjeink is, így kisebb a rotációnk. Az első félidei játékunk után több ponttal is vezetnünk kellett volna, a másodikban nem tudtuk megismételni azt, amit az elején nyújtottunk, ráadásul néhány játékosom pánikba esett, így nem lehetett nyerni a Szolnok ellen.