Férfi BL: a végén úszott el a főtábla a Szolnoknak

2013. 11. 10.

A vízilabda Bajnokok Ligája-főtáblára kerülésért folyó párharc visszavágóján a Szolnok 8–7-es vereséget szenvedett a Primorje Rijekától, így 18–17-es összesítéssel a horvátok jutottak a főtáblára.

„Időzített bomba a Szolnok, játékosállományát tekintve jó csapat, de az ellenünk vívott meccsig nem jött ki neki a lépés. Ugyanakkor a győzelmünket várom, mert a Rijeka olyan csapatot épített erre az idényre, hogy a Bajnokok Ligája ezen fázisa ellenféltől függetlenül nem jelenthet gondot” – mondta Varga Dénes, a Primorje Rijeka szélsője még a találkozó előtt.

A Szolnok hazai környezetben elért döntetlenje is bravúrnak számított, ami után idegenben a magyar pólószakértők kisebbfajta csodának tekintették a Szolnok esetleges továbbjutását. Kovács István együttese aztán nem tárt karokkal várta a csodát, hanem kőkeményen meg is dolgozott érte.

Pedig nem indult jól a találkozó. Javier García előbb akcióból szerzett egy szerencsés gólt, majd értékesített egy ötméterest – és még csak az első két rijekai támadáson voltunk túl. Ezután azonban sikerült megszilárdítani a szolnoki védekezést.

A negyed végén pedig a magyar csapat szerzett gyorsan egymás után két gólt: Kis Gábor közeli pöcije és Vámos bombája azt jelentette, hogy egál állásnál pihenhettek először a csapatok.

A Szolnok a folytatásban rendkívül higgadtan pólózott, remekül zónázott, amivel a horvátok nem nagyon tudtak mit kezdeni.

Radu góljával ugyan ismét a Rijekánál volt az előny, de Török és Kis góljával fordított a magyar bajnoki ezüstérmes. Sőt! A center újabb találatával már két góllal, 5–3-ra vezetett a Szolnok. Ez a játékrész parádésra sikeredett, végül 6–3-ra vezetett a Szolnok a félidőben.

A horvátok nem nagyon hittek a szemüknek, de sajnos a magyar csapatnak nem sikerült ezt a parádés teljesítményt a második félidőre is átmentenie. Sajnos a harmadik és negyedik negyedre nagyon visszaesett a támadójáték, mindössze egy gólt dobott a Szolnok. Ráadásul a záró periódusban egyet sem.

A Primorje pedig szép lassan zárkózott, természetesen ekkor már a fórokat is megkapták a játékvezetőktől, s alig több mint egy perccel a találkozó vége előtt ismét átvették a vezetést. Innen pedig már nem volt visszaút a Szolnok számára, amely így összesítésben mindössze egy góllal, de alulmaradt az esélyesebb rijekaiak ellen.

MESTERMÉRLEG
KOVÁCS ISTVÁN, a Szolnok szakmai igazgatója:
– Tizenkettő négy volt a kiállítási arány, elég csúnyán megverettek minket. Egy ideig tartottuk magunkat akciógólokkal, de a szünetig két emberelőnyt kaptunk, állandóan kiállítást, kontrát fújtak, igazából sanszunk nem volt. Kis Gabi nagyon jól játszott, nem bírták tartani. Ilyen helyzetben tehetetlen vagy, nagyon sajnálom a játékosokat, akik végigverették magukat, végigküzdötték a meccset, jól játszottak, de kiestünk.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
PRIMORJE RIJEKA–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 8–7 (2–2, 1–4, 3–1, 2–0), Rijeka, 1000 néző. Vezette: Borell (spanyol), Bender (német)
RIJEKA: Vican – S. Sukno, Varga Dénes, Petrovics 2, Radu 2, Varga Dániel, X. Garcia 3. Csere: Obradovic, Buljubasic, Krapic 1, Muslim, Setka.
SZOLNOK: Decker A. – Sz. Mitrovics, Hosnyánszky, Jansik D., Kis G. 3, Vámos 1, Gocics. Csere: Török 2, Pásztor 1, Vörös.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 4/2 Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Pásztor (31. p.)
Továbbjutott: Rijeka (18–17)

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Crvena Zvezda (szerb)–Pro Recco (olasz) 11–7 (3–1, 2–3, 3–2, 3–1) – ötméteresekkel: 2-3
Tj: a Pro Recco, 16–16-tal – ötméteresekkel

Vouliagmeni (görög)–Radnicski Kragujevac (szerb) 6–5 (1–2, 0–1, 4–1, 1–1)
Tj: a Radnicski, 16–11-es összesítéssel

Kazany (orosz)–Digi-Oradea (román) 10–7 (1–1, 5–1, 2–3, 2–2)
Tj: a Digi Oradea, 20–18-cal

(Forrás: waterpolo.hu, fotók: Lucio Vidotto)