Férfi BL: hatalmas verésben részesült az Eger Rijekában

2014. 01. 30.

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának A-csoportjában az Eger 13 gólos vereséget szenvedett a Primorje Rijeka otthonában. A horvát csapat 20–7-es zakóval küldte haza a magyar bajnokot.

Az Eger három vereség után január 8-án az Olimpiakosz elleni hazai 12–11-gyel szerezte meg az első győzelmét. A szerdai találkozón már az első negyedben megmutatkozott a különbség a hazaiak és a vendégek között, a magyar együttes ugyanis csupán egy találatig jutott, míg a horvát gárda ötször is eredményes volt. A folytatásban valamelyest magához tért az Eger, amely a második negyedben három gólt szerzett, igaz, így is komoly hátránnyal vonult a nagyszünetre (9–4).

Az olimpiai és világbajnok Varga fivéreket, Dánielt és Dénest is foglalkoztató Primorje Rijeka a harmadik negyedben végleg eldöntötte az összecsapást, ugyanis 10 gólos előnyre tett szert (15–5), innen pedig már nem volt visszaút az Eger számára.

A magyar együttes a következő körben, február 22-én éppen a Rijekát fogadja majd.
Ebben a szakaszban két hatos csoportban zajlanak a küzdelmek, három-három csapat jut a döntőbe, az úgynevezett Final Sixbe.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA

FŐTÁBLA, 5. JÁTÉKNAP, A-CSOPORT
PRIMORJE RIJEKA (horvát)–ZF-EGER 20–7 (5–1, 4–3, 6–1, 5–2), Rijeka, 1000 néző. Vezette: Sztavridisz (görög), Gomez (olasz)
RIJEKA: Vican – Sukno 5, Varga Dénes 3, Varga Dániel 1, Radu 3, X. Garcia 2, Petrovics 1. Csere: Jelovina (kapus), Krapic 1, Obradovic 3, Setka 1, Buljubasic, Muslim
EGER: Bisztritsányi – Bátori, Biros 1, Bundschuh, Hárai, Salamon, Graham 2. Csere: Meixner (kapus), Gór-Nagy, Sántavy, Kovács Gábor 2, Varga II Zs. 2
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 10/1 Gól – kettős emberelőnyből: –, ill 1/1
Kipontozódott: Sántavy
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője: – A jó hír az, hogy a takarítónő nem lőtt nekünk gólt, legalább őt megúsztuk. Mit lehet ilyenkor mondani? Annyit tudok, hogy Benedek Tibor meghívott hat játékost az Egerből a válogatottba, biztos vagyok benne, hogy a jövő héten sokkal motiváltabban játszanak majd, mint ezen a mérkőzésen.
Olymapiakosz (görög)–Barceloneta (spanyol) 9–8 (1–1, 4–2, 3–2, 1–3)
Jug Dubrovnik (horvát)–Pro Recco (olasz, Madaras Norbert) 8–7 (2–2, 4–3, 1–2, 1–0).

Az állás: 1. Rijeka 10, 2. Dubrovnik 10, 3. Barceloneta 10, 4. Recco 7, 5. Olympiakosz 3, 6. EGER 3

B-csoport:
Digi-Oradea (román)–Galatasaray (török) 9–9 (2–4, 4–3, 3–2, 0–0)
Partizan Beograd (szerb)–Spandau 04 Berlin (német, Baksa László) 7–5 (3–2, 2–2, 1–1, 1–0)
Brescia (olasz)–Radnicski Kragujevac (szerb) 8–9 (2–2, 2–5, 1–0, 3–2).

Az állás: 1. Radnicski 15 (49–35), 2. Brescia 12 (50–35), 3. Partizan 9 (39–35), 4. Spandau 4 (40–47), 5. Galatasaray 2 (36–48), 6. Oradea 1 (31–45)