Férfi BL: hétgólos sikerével csoportelső a Veszprém

2014. 02. 16.

A jobbátlövő pozícióban kezdő Gulyás góljával indult a Veszprém - Zágráb BL mérkőzés, majd Iváncsik Gergő volt eredményes, öt perc után viszont 3-3-ra álltak a felek.

Chema Rodriguez szerzett újra vezetést, majd a következő akciónál hatalmas pofont Sandrktől, aki megúszta egy kétperces kisbüntetéssel. Gulyás volt a meccs első duplázója (5-4), s innentől Ilics, majd a már háromnál járó idősebb Iváncsik fivér révén elég gyorsan elhúzott 10-5-re a sok szerzett labdából viszonylag könnyű találatokat elérő Veszprém. A becserélését elöl és hátul is aktív produkcióval megháláló Jamali is hozzátette a megáét, s Alilovic is sorra fogta honfitársai lövéseit, így húsz perc után már hétre nőtt a különbség. Az Iváncsik Gergőt váltó Ugalde is jól szállt be a meccsbe, a lefújás előtt pedig az éppen kiállított Ilics helyett Iváncsik Tamás értékesítette a harmadik hazai hetest, így a könnyedén játszó hazaiak magabiztos, nyolcgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, miután ebben a periódusban ők alkalmazták sikeresebben a labdaszerzésekből elért gyors gólok taktikáját. Bár a 37. percben először pályára lépett Mocsai Tamás kisvártatva feliratkozott a táblára, majd az Alilovicot váltó Fazekas is bravúrokkal mutatkozott be (hetest is védett, miközben Ilics kihagyott egyet), 23-18 után 25-20-nál másodszor zárkózott fel öt gólra az ellenfél, ezért negyedóra elteltével Ortega mester időt kért. Ez arra mindenképpen jó volt, hogy a különbség nem csökkent, viszont az 51. percben 29-23-nál a negyedik gólját szerző Iváncsik Tamás rosszul fogott talajt, s egyből az öltözőbe sántikált… Ennél sokkal jobban tetszett a tomboló közönségnek, hogy a helyenként a mannheimi formáját idéző Ilics, illetve Gulyás, Ugalde, majd Jamali két találatának köszönhetően az utolsó öt percen belül visszaállt a félidei nyolcgólos előny (32-24), amely átmenetileg kilencre is nőtt. Végül még pályára léphetett Gyene, Ligetvári és Vilovszki is, a vége pedig 34-27 lett.

A fiatalokra épülő, a jövő csapatának tartott zágrábiak most még nem lehettek igazi ellenfelei a legjobbak közé tartozó Veszprémnek, amely a várakozásnak megfelelő, magabiztos győzelmével megszerezte a csoportelsőséget, így a márciusi nyolcaddöntőben az egyik csoportnegyedikkel kerül szembe. Az együttes a jövő szombati zaporozsjei záró fellépését így már ‒ veretlenségének megőrzése mellett ‒ az újabb feladatokra való felkészülésnek szentelheti, amelyek közül a következő fontos állomást a Pick Szeged elleni, március 1-jei bajnoki csúcsrangadó jelenti.
A Veszprém jövő szombaton az ukrán Zaporizzsja vendégeként már tét nélkül lép pályára.

A Celje három góllal legyőzte a Zaporizzsjét, így eldőlt, hogy a csoportelső Veszprém és a német Löwen mögött továbbjut a legjobb 16 közé.
A szlovén tudósítások szerint Lékai Máté csapata egyik legjobbja volt, végül három góllal zárt.
Még az ukránok is továbbjutó helyen állnak, de az utolsó fordulóban a Veszprémet fogadják, míg az egy ponttal mögöttük tartózkodó CO Zagreb a sereghajtó Szentpétervárral csap össze.

Férfi Bajnokok Ligája, 9. forduló:

A-csoport
MKB-MVM VESZPRÉM–HC CROATIA OSIGURANJE ZAGREB 34-27 (19-11), Veszprém, játékvezetők: Mazeika, Gatelis (litvánok)
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez 1, Gulyás 3, Gyene, Ilics 8 (3), Iváncsik G. 4, Iváncsik T. 4 (2), Jamali 5, Ligetvári, Mocsai 1, Schuch, Sulic 4, Terzics 1, Ugalde 3, Vilovszki.
ZAGREB: Ivic, Stevanovic (kapusok), Coric 3, Horvat 5 (4), Kovacevic, Mandalinic 2, Matulic 2, Obranovic 3, Sandrk 2, Sebetic 2, Sprem 1, Stepancic 3, Susnja 1, J. Valcic 3, T. Valcic, Vuglac.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4

Szentpétervár–Rhein-Neckar Löwen 23-32 (10-18)
Celje Pivovarna Lasko‒HC Motor Zaporozsje 30-27 (19-15)
A csoport állása: 1. MKB-MVM Veszprém 17 p (+64), 2. RN-Löwen 14 p (+43), 3. Celje 9 p (+7), 4. Motor Zaporozsje 7 p (-23), 5. CO Zagreb 6 (-17), 6. Szentpétervár 1 p (-74).

A 9. forduló további mérkőzései:

B-csoport

A B-csoportban a két kieső csapott össze, a francia Dunkerque hazai pályán döntetlent játszott a Portóval – a franciák nem nevezték Nagy Kornélt.

Orlen Wisla Plock‒KIF Kolding Kobenhavn 25-26 (8-10) ‒ csütörtökön játszották
Dunkerque HB Grand Littoral‒FC Porto Vitalis 25-25 (13-14)
THW Kiel‒KS Vive Targi Kielce (vasárnap 17:45)
A B-csoport állása: 1. THW Kiel 14 p (+25), 2. KIF Kolding 12 p (+7), 3. Kielce 10 p (+23), 4. Wisla Plock 8 p (+6), 5. FC Porto 5 p (-32), 6. Dunkerque 3 p (-29).

C-csoport

A Barcelona elsöprő első félidő után tíz góllal legyőzte a Paris SG-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportmérkőzésén.
A spanyoloknál Sterbik Árpád az első félidőben közel 58 százalékos hatékonysággal védett, ennek köszönhetően a Barcelona 19–9-re vezetett a szünetben. A PSG ugyan a második félidő első 13 percében megduplázta góljai számát, és 18 eladott labdája ellenére végül 28 gólig jutott, a Barcelona kényelmesen tartotta előnyét, és a tízgólos Víctor Tomás vezérletével végül 38–28-ra győzött.

FC Barcelona‒PSG Handball 38-28 (19-9)
Dinamo Minszk‒Metalurg Szkopje (vasárnap 14:00)
Vardar Szkopje‒Wacker Thun (vasárnap 18:00)
A C-csoport állása: 1. Barcelona 17 p (+94), 2. PSG 11 p (+17), 3. Metalurg 9 p (-11), 4. Vardar 8 p (+9), 5. Dinamo Minszk 4 p (-33), 6. Wacker Thun 1 p (-76).