Férfi BL: Megvan az Eger első győzelme

2014. 01. 08.

Három vereség után a negyedik mérkőzését megnyerte az Eger férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája főtábláján: egy góllal nyert a görög Olimpiakosz ellen.

A hazai bajnokságban éllovas, a BL-ben viszont eddig gyengélkedő Eger utolsó esélyének megragadására készült, abban a tudatban szállt vízbe, hogy egy újabb vereség nyomán gyakorlatilag már semmi esélye nem marad arra, hogy bejusson a hatos döntőbe, az úgynevezett Final Sixbe.

Kilátásait javította, hogy az ellenfél az eddigi három meccsét ugyancsak egyformán elvesztő athéni csapat volt a Bitskey uszodában.

Salamon Ferenc váltotta gólra a hazaiak első emberelőnyét, majd hátrányban is hatásosan védekezve az ellenakció végén a vendéglátók kanadai balkezes légiósa, Kevin Graham messziről bombázott a jobb alsó sarokba (2-0).

Salamon révén lett 3-1, majd - már a második negyedben - a világbajnok Hárai Balázs látványos centergóljával alakult 4-2-re az állás. Az előny azonban nem nőtt tovább, sőt a pireusziak a játékrész derekán egyenlítettek (4-4). A legjobbkor villant a háromszoros olimpiai aranyérmes Biros Péter, majd szinte ugyanolyan távolról a fiatal Lőrincz Bálint bombázott a görög kapuba még a félidei nagyszünet előtt (6-4).

A folytatásban előbb Biros büntetője (7-4), majd 7-5 után a triplázó Salamon kapufás gólja következett (8-5). A görög szépítésre a vb-aranyérmes Bátori Bence válaszolt (9-6).

A befejező nyolc perc Olimpiakosz-góllal kezdődött, de Bátori bal felső sarkos lövésével, később pedig Lőrincz közeli pattintásával visszaállt a megnyugtató különbség (11-8). Az utolsó egri gólt Kovács Gábor szerezte (12-9), s bár az ellenfél emberelőnyökből feljött 12-11-re, az egyenlítés elmaradt, mert Bisztritsányi Dávid az utolsó pillanatokban bravúrral védett.

Az ötödik játéknapon az Eger Horvátországban az olimpiai és világbajnok Varga fivéreket, Dánielt és Dénest is foglalkoztató Primorje Rijeka vendége lesz január 29-én.
Ebben a szakaszban két hatos csoportban zajlanak a küzdelmek, három-három csapat jut a döntőbe.

Gerendás György, a ZF-Eger vezetőedzője:
„Úgy éreztem, végig kézben volt a mérkőzés – ehhez képest botrányosan aggódtam az utolsó labdavesztésünk után, hiszen annyira nem volt benne, hogy ezt a meccset nem nyerjük meg. Ha nem sikerül, az tényleg mindennek a mélypontja lett volna. Bisztró egész meccsen jól védett, a végén még sikerült egy kicsi pluszt még odatennie. Egyébként jellemző az edzői gondolkodásra, hogy úgy vélekedtem, a görögök nem igazán jó centerek, pontosabban jónak jók, de nem kimagaslók, ezért eggyel kevesebb bekket írtam be. Ehhez képest szórták róluk az embereket, igaz, hét-nyolc kiállítást is kaptunk labda nélkül – amit nem igazán értek, elvégre ha nincs ott a labda, nem lehet gólt lőni, akkor pedig mire a kiállítás? Mindegy, nyertünk, amihez gratulálok a csapatnak. Különösen az tetszett, hogy önbizalommal játszottak a fiúk, játékos, szép gólokat lőttünk. Mert mi a jó közönségnek? Ha átlövésekből, megúszásból, centerből jönnek a gólok, ezt szeretik, nem pedig a fór-hátrányt. Mi ebből a szempontból is elég jót nyújtottunk, azaz tényleg nem érdemeltük volna meg, hogy pontokat veszítsünk.”

Bisztritsányi Dávid:
„Jött ziccerben a görög, valamit csinálni kellett – és ennyi... Nyertünk, és ez a lényeg: koncentráltak voltunk, nem raktunk magunkra extra terhet, de nem is vettünk le magunkból, tudtuk, mi a tét. Sokat gyakoroltunk ezen a héten, mi voltunk az egyetlen csapat itthon, amelyik két ünnep között is edzett – ennek meg is lett az eredménye. Sőt, úgy gondolom, nem egy góllal voltunk ma jobbak ennél az Olympiakosznál. Ami eddig volt, a három vereség, meg az azt követő visszhangok zavarták az egónkat, tisztában voltunk azzal, ennél többet tudunk. Eddig így jött ki a lépés, most máshogy, van még hat mérkőzés, tizennyolc pont, meg kell őket szerezni – ilyen a sport.”

Eredmény:
BL, főtábla, A csoport, 4. forduló:
ZF-Eger – Olympiakosz Pireusz (görög) 12-11 (3-2, 3-2, 3-2, 3-5), Eger, Bitskey-uszoda, 800 néző. V.: D. Stampalija (horvát), O. Jaumandreu (spanyol).
ZF-EGER: BISZTRITSÁNYI – Graham 2, Bundschuh, Biros 2, Bátori 1, HÁRAI 1, SALAMON 3. Cs.: LŐRINCZ B. 2, Kovács G. 1, Bedő, Varga II. Zs., Gór Nagy.
OLYMPIAKOSZ: Galanidisz – Fontulisz 2, Vlakhopulosz, NTOSZKASZ 3, Kolomvosz 1, MALLARACH-GUEL 3, Schizasz. Cs.: Delakasz, Gunasz 1, Kapotcisz, Pontikeasz, MURIKISZ 1.
Gól – Emberelőnyből: 11/6. ill. 15/7. Ötméteresből: 1/1. ill. -
Kipontozódott: Bundschuh a 21., Schizasz a 26., Pontikeasz és Varga II. Zs. a 28., Gór Nagy a 29. percben.
Piros lap: Dimitrisz Mazisz a 29. percben.

Pro Recco (olasz)–Primorje Rijeka (horvát) 6–8 (3–2, 2–3, 1–3, 0–0)
ZF-Eger–Olympiakosz Pireusz (görög) 12–11 (3–2, 3–2, 3–2, 3–5)
Barceloneta (spanyol)–Jug Dubrovnik (horvát) 9–8 (2–2, 3–2, 3–4, 1–1)
Az állás: 1. Barceloneta 10, 2. Jug 7, 3. Rijeka 7, 4. Recco 7, 5. Eger 3, 6. Olympiakosz 0